• Головна
  • "Забирайте використаний підгузок з собою" – сказали мамі в чернігівській поліклініці
12:33, 26 вересня 2019 р.

"Забирайте використаний підгузок з собою" – сказали мамі в чернігівській поліклініці

Наталія Павленко, молода мама дворічного хлопчика, поділилася своїм досвідом відвідування дитячої поліклініки у Чернігові. Свої спогади вона написала в пості в «Фейсбуці», мотивувавши інших батьків поділитися своїми історіями та разом спробувати змінити ситуацію.

Коли народився Святославчик, ми почали ходити в басейн два рази на тиждень в поліклініку на Рокоссовського. Ми живемо далеко – в іншому районі. І тому – поки дорога туди і назад, плюс час в басейні – нам потрібно було погодуватися, змінити підгузок, та і мені необхідно було скористатися вбиральнею.

Я прийшла в кімнату грудного вигодовування (кімната здорової дитини на другому поверсі поліклініки). Перше здивування для мене було, що там немає де помити руки: хоч ти годуєш немовля, хоч змінюєш підгузок – це важливо. Ти в поліклініці, де купа мікробів і все таке.

Другим шоком була відповідь медпрацівниці на моє питання: «Куди я можу викинути підгузок?» На що вона мені відповіла: «Забирайте з собою», «Куди?», «Куди хочете»… Тобто я маю, тримаючи маля, кудись йти з цим підгузком в руках, шукати смітник по поліклініці. А вони лише в туалеті і на вулиці. Чи я його маю в сумку до себе покласти і понести додому? Якось я цього не зрозуміла…

Як на мене, не зовсім комфортно було, коли я годувала маля, а наді мною змінюють підгузок. Або заносить тато дитину, щоб перевдягнути її.

Щодо басейнів: перевдягнутися батькам до чи після досить важко, тримаючи однією рукою дитину, щоб не впала з тумби, а другою натягуючи джинси. Малечі не скажеш: ляж, не рухайся чи посидь спокійненько поки мама перевдягнеться. В такому віці діти крутючки і непосидячки. 

А сходити в туалет з дитиною на руках, вибачте, ще більший квест.

В поліклініці на вулиці Пирогова і в філіях медзакладів по місту – інші ситуації, але вони плюс-мінус ідентичні.

Ми, батьки, всі вміємо пристосовуватися і я розумію, що поліклініки будувалися давно, і тому багато речей не відповідають 21 сторіччю. Але чому б трошки це питання не оновити і не осучаснити?

Тому у мене виникла ідея обладнати туалети відкидними столиками і стільчиками з ременями безпеки.

Це вирішить практично всі питання: дасть можливість помити руки, викинути підгузок, спокійний доступ для тат до гігієнічних процедур дитини, ну, і найголовніше, – тепер батьки можуть самі скористатися туалетом поки дитина безпечно пристібнута до столика чи стільчика ременями. В басейнах, обладнаних пасками безпеки на існуючих тумбах для дітей, батьки зможуть зручно перевдягнутися і бути впевненими, що дитина не впаде.

Я вірю, що це буде хорошим прикладом для інших установ, і в Чернігові поступово будуть з’являтися нові місця, пристосовані для батьків з дітьми. 

Тому дуже прошу зробити дещо важливе: підтримайте наш проєкт і допоможіть зробити дитячі поліклініки більш зручними для батьків і дітей!

Проєкт Бюджету участі № 63: Відкидні столики для сповивання і стільчики з ременями безпеки в дитячих поліклініках Чернігова.

Переходьте за посиланням та голосуйте ЗА ПРОЄКТ №63!

"Забирайте використаний підгузок з собою" – сказали мамі в чернігівській поліклініці, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет участі #поліклініка #відкидні столики
12,0
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...