• Головна
  • На Валу в Чернігові буде фонтан «з козликами»
11:13, 28 вересня 2019 р.

На Валу в Чернігові буде фонтан «з козликами»

На Валу в Чернігові буде фонтан «з козликами»

Реконструйовану частину Валу відкрили для відвідувачів, але обіцяні об’єкти там з’являться наступного року, повідомили в прес-службі Чернігівської міської ради.

Проект реконструкції «нижньої» частини Валу розрахований на два роки – 2019-й і наступний, але вже реконструйовану частину цього року до Дня міста відкрили для відвідувачів. Тут вже готові доріжки, лавки, газони, два види освітлення – звичайне і ґрунтове.

Проте, повну картину навіть у цій частині можна буде побачити лише наступного року. Саме тоді з’являться обіцяні родзинки парку – зокрема, великий макет історичного Дитинця, фонтан «двох цапків», позначення на бруківці та поряд макет історичних в’їзних воріт у фортецю. Макет буде розташований саме на вході на територію Валу з боку історичного факультету університету, де раніше була велика клумба. Зараз цю ділянку тимчасово вимостили бруківкою всю, але (як можна бачити і на план-схемі реконструкції, розміщеній на стенді неподалік), в кінцевому варіанті такою вона не залишиться.

Нагадаємо, з ініціативою відродити історичний фонтан в минулому році, коли велося обговорення проекту реконструкції Валу, виступив історик Олександр Бондар. Він нагадав, що на місці чаші фонтану біля вулиці Преображенській (поруч з її перетином з вул. Серьожнікова) раніше стояв фонтан зі скульптурами двох козликів, що буцаються головами. Родзинкою повинен стати той факт, що композиція «за участю» козликів була встановлена тут не просто так. Вона має пряме відношення до Валу.

– По-перше, на сторіччя (1964 рік) від дня народження видатного письменника Михайла Коцюбинського чернігівський Вал отримав його ім’я, котре парк носить і сьогодні. По-друге, ці два цапки це персонажі однієї з найкращих дитячих казок Михайла Михайловича «Про двох цапків, – зауважив тоді Олександр Бондар.– Персонажі несуть досить цікаве інформаційне навантаження. Основна суть якого полягає в тому, що немає сенсу буцатися головами там, де не можна перемогти, а обидві сторони постраждають. Краще за все домовлятися й домовлятися так, що б усі сторони залишилися задоволені!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фонтан #Вал #Олександр Бондар #козлики #Коцюбинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...