• Головна
  • В Прилуках закриється тютюнова фабрика – один з найбільших платників податків в Україні
08:58, 10 жовтня 2019 р.

В Прилуках закриється тютюнова фабрика – один з найбільших платників податків в Україні

Компанія British American Tobacco планує повністю припинити виробництво в Україні та закрити Прилуцьку тютюнову фабрику, повідомляє 112.ua.

Якщо це станеться, близько 1200 людей, що зараз працюють на фабриці та обслуговують виробництво, втратять робочі місця.

Причина – ухвалений Верховною радою законопроект № 1049, поправки до якого роблять тютюнове виробництво в Україні нерентабельним. За таких умов, за словами керівників компанії, буде змушений закрити виробництво в Україні.

З цієї ж причини про наміри закрити свої українські фабрики повідомили й інші міжнародні тютюнові компанії – Philip Morris International, Japan Tobacco International та Imperial Tobacco.

На сьогодні Прилуцька фабрика є третім в Україні платником податків – після «Укргавидобування» та «Нафтогазу». Philip Morris Україна – 5-й в рейтингу, Japan Tobacco International Україна – 6-й, а Imperial Tobacco Продакшн Україна – 8-й.

Разом ці чотири компанії за 2018-й рік заплатили податків на 48 мільярдів гривень (це 14 бюджетів міста Чернігів) і забезпечують роботою близько 4,5 тисяч людей в Прилуках, Харкові, Кременчуку та Києві.

Експерти зазначають: законопроект № 1049 підвищує обов’язкову націнку дистриб’юторів, оптовиків та роздрібників на цигарки і тим самим змушує виробників підняти ціни на сигарети на 10-15 грн. Причому нічого з цих грошей не потрапить до бюджету. Усе осяде в кишенях посередників, оскільки це не податок, а схема для збільшення доходів роздрібних мереж, представники яких обрані народними депутатами.

Прогнозується, що коли вартість пачки цигарок зросте до 50 грн і вище, більшість курців перейдуть на контрабандні вироби.

Нагадаємо, раніше British American Tobacco анонсував, що переносить центральний офіс у Східній Європі з України до Румунії. Таке рішення зумовлене, серед іншого, непрогнозованою фіскальною та регуляторною політикою українського уряду.

Довідка
Прилуцька тютюнова фабрика веде відлік історії з 1889 році, коли у Прилуках запрацювала «Тютюново-махоркова фабрика купців Рабіновича і Фраткіна». Вироблена продукція постачалася не лише на внутрішній, але й на зовнішні ринки – до Німеччини, Румунії, Туреччини, Китаю та інших країн.

У 1920 році фабрика була націоналізована. У 1965 році випуск махоркових сигарет був остаточно припинений. Тоді ж розпочався і випуск сигарет з фільтром, а також ароматизованих сигарет.

У 1990-му році колектив тютюнової фабрики взяв у держави майно підприємства в оренду з правом викупу і заснував колектив орендаторів «Прилуцька тютюнова фабрика».

В 1993 році фабрика і British American Tobacco Україна підписують договір про створення акціонерного товариства закритого типу «А/Т Тютюнова компанія «В. А.Т. – Прилуки», першого підприємства з іноземними інвестиціями в тютюновій галузі України.

Сьогодні на Прилуцькій тютюновій фабриці виробляють більше 10 всесвітньовідомих марок сигарет, а також національні марки. Продукція експортується до Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Азербайджану та Сінгапуру.

British American Tobacco інвестувала в модернізацію Прилуцької тютюнової фабрики понад 520 мільйонів доларів США та є найбільшим у Чернігівській області платником податків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прилуцька тютюнова фабрика #податки #робочі місця #закриття #British American Tobacco
Оголошення
live comments feed...