• Головна
  • «Чернігівводоканал» через тарифи «попав» на гроші
12:02, 15 жовтня 2019 р.

«Чернігівводоканал» через тарифи «попав» на гроші

Комунальне підприємство змушене платити штрафні санкції – майже 20 % від простроченої заборгованості за кредитом.

Проблема полягає в тому, що «Чернігівводоканал» розрахував розмір нового тарифу з водопостачання та водовідведення з урахуванням збільшення цін на електроенергію та зростання зарплат.

Але нові цифри досі не затверджує Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері комунальних послуг (НКРЕКП).

За словами керівника КП «Чернігівводоканал» Сергія Малявка, через відсутність в комісії двох її членів, вона не може провести засідання. За його прогнозами, цього не відбудеться й до кінця року.

Разом з тим, підприємство змушене платити за електроенергію ринкову ціну і підвищувати зарплати працівникам, аби не лишитися без кваліфікованих кадрів. На це скеровуються усі можливі кошти. В тому числі й ті, які мали би йти на погашення кредиту перед Світовим банком.

Як наслідок, до підприємства вжиті певні штрафні санкції – відсотки на кредит нараховуються за підвищеною ставкою в 19,8 %.

– Підприємство затиснуте тарифом, держава не дає привести тариф у відповідність до зростання зарплат і цін на електроенергію, підприємство змушене сплачувати за рахунок обігових коштіві нарощування кредиторки… – підсумував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Він попросив попрацювати над проблемою юристів мерії. Впливати на тариф місто не може, але оскільки і новий тариф має затвердити держава (в особі НКРЕКП) і санкції за несплачений кредит теж вводить держава (в особі Міністерства фінансів), то необхідно спробувати принаймні оскаржити і скасувати штрафні заходи.

Усього мова йде про суму, що перевищує 20 мільйонів гривень. Близько 16 млн – це не затверджене в тарифі підвищення зарплат, а 6 млн – витрати з електроенергії. Ще минулого тижня міський голова зазначив, що з міської скарбниці ці витрати покрити не вдасться – адже вони не передбачені бюджетом на поточний рік. І припустив, що місто зможе виділити хіба що 9 мільйонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівводоканал #Водоканал #тариф #кредит #Сергій Малявко #НКРЕКП
Оголошення
live comments feed...