• Главная
  • Чернігівці в Європейському суді з прав людини довели, що люстрація пройшла з порушеннями
15:30, 17 октября 2019 г.

Чернігівці в Європейському суді з прав людини довели, що люстрація пройшла з порушеннями

Європейський суд з прав людини визнав люстрацію в Україні порушенням прав чиновників, пишуть «Букви» з посиланням на рішення ЄСПЛ.

Рішенні було ухвалене 17 жовтня за результатами розгляду скарг п’яти українських колишніх держслужбовців з Києва, Миколаєва, Олександрівки (Донецька область), Яремче (Івано-Франківська область) та Чернігова.

Від Чернігова скаргу до ЄСПЛ подавав звільнений в 2014 році колишній заступник прокурора Чернігівської області Олександр Ясь.

Суд визнав, що звільнення позивачів порушує деякі статті Конвенції з прав людини і встановив, що люстровані чиновники мають отримати грошову компенсацію. У випадку Олександра Яся мова йде про суму в 5300 євро.

Інтереси скаржників в ЄСПЛ відстоювали два адвокати. Один з них Геннадій Авраменко з Чернігова, який захищав чиновника з Миколаєва. Олександр Ясь, згідно судових документів, представляв себе сам.

Чернігівці в Європейському суді з прав людини довели, що люстрація пройшла з порушеннями, фото-1

Нагадаємо, в 2014 році після перемоги Революції Гідності та втечі експрезидента України Віктора Януковича і його найближчих поплічників за межі України, було ухвалено закон «Про очищення влади». Він передбачає звільнення тих державних чиновників, які обіймали посади протягом року чи більше в період президентства Януковича.

Рішення суду не відміняє закон і не визнає люстрацію незаконною, а лише підтверджує, що конкретних осіб було звільнено з порушенням їхніх прав.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#люстрація #Александр Ясь #Геннадій Авраменко
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...