• Головна
  • В Чернігові клезмер зустрінеться з класикою
16:10, 22 жовтня 2019 р.

В Чернігові клезмер зустрінеться з класикою

Цікавий концерт відбудеться незабаром у нашому місті. Концерт, де професійні класичні музиканти будуть грати не класичну музику.

Взагалі, музика – це академічна наука, з цим важко сперечатись, оскільки так є. Але є і одне «але». Як завжди у випадку з дуже серйозними речами, найцікавіше відбувається там, де вони трохи втрачають строгість тасерйозність, тобто на межі стилів, жанрів та підходів до творчості. Коли музиканти з усім своїм академічним досвідом звертаються до іншої музики, тієї, що йде від самого серця та коренів душі – відбувається диво. Диво єднання почуттів та вміння їх передавати.

17 листопада 2019 року диво відбудеться у Міському палаці культури у виконанні камерного тріо у складі: Володимира Ципіна (скрипка, США), Самуеля Берто (кларнет, Франція), Софії Петлій (ф-но, Україна). В програмі концерту прозвучать твори французьких композиторів Д. Мійо, К. Дебюссі, Ф. Пуленка, К. Сен-Санса, а також Клезмер-тріо для скрипки, кларнета і фортепіано С. Берто.

Володимир Ципін (VladimirTsypin) – скрипаль одного з найбільших оркестрів світу – симфонічного оркестру Нью-Йоркської філармонії, соліст, камерний музикант, майстер-тренер, композитор, без жартів ветеран колективу, виступаву кращих концертних залах США і всього світу з великими диригентами сучасності. З 2018 року В. Ципін продовжує музичну карєру у якості викладача по класу скрипки, соліста і камерного музиканта. Його творче життя дуже щільне, географія гастролей охоплює майже увесь світ, й поява маестро на сцені Чернігівського міського палацу культури – явище унікальне. Ще одна ознака унікальності події: маестро Ципін грає на скрипці знаменитого італійського майстра Гварнері.

Знаменитий французький кларнетист Семюель Берто отримав визнаня у 16 років на фестивалі Perigord Noir, Франція. Потім виступав у багатьох музичних жанрах у Франції, Німеччині, Швейцарії, Чехії, Польщі, Словаччині, Білорусі, Україні, Данії, Швеції, Фінляндії, Канаді та Австралії. Він навчався у Алена Деміенса в Парижі і у Арміна Циглера у Франкфурті (Німеччина), а згодом й сам викладав кларнет і клезмер у відомих європейських консерваторіях та школах мистецтв, добре знаний своїми майстер-класами для молодих музикантів в тому числі й на наших теренах.

Семюель Берто грає класичну музику, джаз, клезмер, а також є композитором і аранжувальником. Він склав клезмерський квінтет для кларнета зі струнним квартетом, концерт для кларнета і одну симфонію, також пише і виконує джазову музику. З цим його амплуа чернігівські слухачі мали змогу ознайомитись на заходах ChernihivJazzOpen.

Молода українська піаністка Софія Петлій, народилась в сім’ї музикантів, навчалась у музичній школі, коледжі культури і мистецтв, а потім - у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського у класі Андрія Васіна, яку закінчила в 2015 році, отримала ступінь магістра «Музичного мистецтва». Піаністка – переможниця та дипломантканаціональних та міжнародних конкурсів в Україні, Росії, Польщі.

Як бачимо, компанія склалась пречудова, й ми сподіваюсь, що до неї долучаться небайдужі чернігівські слухачі, адже подія настільки непересічна, що відвідати її можна вже лише з бажання побачити та почути скрипку Гварнері. А якщо згадати про нову нечувану музику, про яку відомо тільки те, що вона чарівна та не лишає байдужим нікого, та враховати рівень талановитості, майстерності та масштабу особистостей виконавців, впевнено можна сказати, що спілкування буде приємним.

Квитки: 100 грн у касах міського палацу культури.
Квитки продаються на місці перед початком концерту.

В Чернігові клезмер зустрінеться з класикою, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#концерт #клезмер #джаз #Володимир Ципін #Семюель Берто #Софія Петлій
Оголошення
live comments feed...