• Головна
  • Великий Джаз повертається в Чернігів
13:59, 31 жовтня 2019 р.

Великий Джаз повертається в Чернігів

З 2010 по 2016 рік Чернігів упевнено рухався до мети – стати якщо не столицею, то одним із головних центрів джазу в Україні. Фестиваль Chernihiv Jazz Open щороку розростався, запрошував нових і нових зірок, серед яких були музиканти європейського і світового масштабу. На жаль, з об’єктивних причин проєкт призупинився, але хочеться вірити, що скоро він відродиться і знову почне приманювати шанувальників джазової культури до нашого міста. Одним із перших кроків на цьому шляху може стати приїзд до Чернігова міжнародного фестивалю JAZZ BEZ.

JAZZ BEZ – це наймасштабніший українсько-польський джазовий фестиваль з багатою історією. Власне, це не просто фестиваль, а цілий джазовий арт-марафон, який поєднує десятки міст, сотні музикантів і тисячі меломанів, нівелює багатокілометрові відстані і органічно переплітає всі напрямки та відтінки джазу: від традиційного до авангардного, від українського до світового, від елітарного до максимально доступного.

Найбільш авторитетний джазовий фестиваль на теренах України веде історію з 2001 року, коли відбулися концерти у Львові та Перемишлі. За більш ніж півтора десятки років на фестивалі відбулися сотні виступів, утворилися десятки міжнародних проєктів, а кількість музикантів, що грали на JAZZ BEZ, перевищила тисячу! До участі у JAZZ BEZ запрошуються ті музиканти, які саме зараз творять майбутнє світового джазу.

З 2019 року JAZZ BEZ переформатовується на фестиваль сучасної імпровізаційної музики. Про це мріяв засновник і продюсер фестивалю Маркіян Іващишин, який відійшов у вічність у травні цього року, залишивши команді фестивалю чимало ідей і не менше запитань про вплив якісної музики на зміни у суспільстві.

Продовжити його діло – справа честі. Так вирішила команда фестивалю, що налічує більше 50 осіб у різних містах України та Польщі. I цього року 19-й JAZZ BEZ об’єднає в одну джазову країну 15 міст: українські Луцьк, Рівне, Львів, Дрогобич, Тернопіль, Київ, Суми, Краматорськ, Харків, Маріуполь, Бучач та польські Вроцлав, Перемишль, Люблін. Нарахували лише 14? Усе просто і дуже приємно – цього року до переліку долучився ще й Чернігів.

Чернігів уже має свою окрему джазову історію і вдячного глядача. JAZZ BEZ Chernihiv 2019 – це подія, яку не можуть пропустити ті, хто дійсно цінують музику!

Організатором чернігівського фестивального концерту стала творча агенція «Че Студія», відома місту насамперед за проєктом «Зелена Сцена».

– Це велика честь для нашої команди долучитися до організації концерту такого потужного і, я б навіть сказала, легендарного фестивалю! Тільки подумайте, уже 19 років ця унікальна подія об’єднує сотні музикантів, десятки міст і тисячі глядачів. I той факт, що Чернігів уперше долучився до такої знакової події, безумовно надихає. Хочемо побачити всіх прихильників «Зеленої Сцени», поціновувачів живої джазової та імпровізаційної музики на цьому фестивалі! – каже керівниця творчої агенції «Че Студія» Олександра Федоренко.

Отже, 12 грудня на сцені Чернігівського філармонійного центру глядачі побачать два прекрасних колективи: містичні ORGANIC NOISES (Польща) та неперевершені YES! TRIO (США).

Перші – це мультикультурне об’єднання вірменських, балканських та східноєвропейських мотивів у джазовій обробці польських музикантів.

Другі – творча співпраця трьох унікальних музикантів зі США та Ізраїлю, що успішно працюють разом уже два десятиліття. Ми обов’язково ще окремо розкажемо про кожен з них більш детально в наступних публікаціях.

Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики JAZZ BEZ Chernihiv 2019.12 грудня, 19:00, Чернігівський обласний філармонійний центр.Квитки – у касі філармонії та на сайті concert.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#JAZZ BEZ Chernihiv #JAZZ BEZ #концерт #джаз #фестиваль
Оголошення
live comments feed...