• Головна
  • Сквер навпроти Політеху знову ремонтують: вже є газон, як на футбольном полі
11:20, 2 листопада 2019 р.

Сквер навпроти Політеху знову ремонтують: вже є газон, як на футбольном полі

Саме така асоціація виникає, коли вперше бачиш зелені ділянки мініскверу навпроти Політеху з новим газоном, який робітники облаштовували доволі незвичним для Чернігова способом. Газон, уже готовим та окремими рулонами, розстилали на завчасно підготовлений ґрунт. Усе як при облаштуванні нового футбольного поля на стадіоні ім. Гагаріна кілька років тому.

Історія реконструкції цього мініскверу давня, його минулого року вже розпочинали ремонтувати, але не так склалося, як гадалося. Тодішній підрядник встиг укласти плитку на пішохідні доріжки, встановити ліхтарі та завезти кілька тонн чорнозему, який, до речі, жителі навколишніх будинків успішно розібрали для розсади, квітів чи просто повідвозили на дачу. Після цього облаштування скверу застопорилося, а управління ЖКГ заявило, що підрядник виявився недобросовісним та кинув роботу на півдорозі. Тож у цьому році в місті поспішно проводився тендер на дооблаштування цієї зони відпочинку, який виграло ТОВ «Сівертехбуд», що зараз і займається оновленням скверу.

Потрібно ще тижні два-три

Прийшовши на об’єкт, облаштування якого наразі коштує майже 8 млн грн у співфінансуванні держави та міста, ми поспілкувався з представниками нової підрядної організації. Робітники розповіли, які саме роботи вони мають виконати в цьому сквері, до якого часу та чи не заважатиме їм погода, яка стрімко погіршується, сягаючи вночі навіть мінусових позначок на термометрі.

Ми вже не перший день вкладаємо газон на цьому об’єкті, паралельно готуючи нові ділянки для його розстилання. Так, саме розстилання, адже на всій території скверу ми вкладаємо газон в рулонах. Сіяти траву, як робили це в місті раніше, ми не будемо. Наш алгоритм роботи такий: вкладаємо певну ділянку газону, одразу проходимо по ньому ручним катком та вмикаємо автоматичний полив, який вже теж встановили, – говорить робітник «Сівертехбуду» Дмитро Кондрашевський.

Окрім цього, відповідно до тендерної документації, у сквері з’являться 32 паркові лави, 30 урн, 4 камери спостереження, архітектурна композиція «Сім’я», а також нова зупинка громадського транспорту біля самого скверу. За словами Дмитра Кондрашевського, у зоні відпочинку також встановлять нові ліхтарі, а пішохідні доріжки викладуть тротуарною плиткою.

Але роботи з мощення доріжок розпочнуть тільки після остаточного облаштування газону на всій території скверу. Яку саме плитку там укладатимуть, на момент розмови підрядник не знав… Були три варіанти: використати стару, від попереднього підрядника, купувати повністю нову або ж вкладати стару та докупити, якщо її не вистачатиме.

Сквер навпроти Політеху знову ремонтують: вже є газон, як на футбольном полі, фото-6

Про те, який варіант утілюватимуть у життя, нам розповів начальник управління ЖКГ Ярослав Куц:

У сквері навпроти Політеху вкладатимуть стару бруківку від попереднього підрядника, за яку вже виплачені кошти. Вона нормальна, претензій до якості самої бруківки не було, а ось укладка доріжок була виконана неякісно. Тому новий підрядник буде перекладати стару бруківку, а якщо її не вистачить, то докупить нової.

Завершити роботи підрядник планує протягом наступних двох-трьох тижнів. Щодо погодних умов, то мінусова температура робітників не бентежить, а єдине, що може завадити роботі на об’єкті, – це сильні дощі.

Так швидше

Ми розповіли про повний спектр робіт, передбачених у сквері. Але повернемось до аспекту, який привернув нашу першочергову увагу, – до газону в рулонах. До цього моменту під час усіх реконструкцій у місті озелененням об’єктів займалось КП «Зеленбуд». Комунальники виключно сіяли траву для газонів. У даному ж випадку газон не сіють, а застилають, і виконують це робітники ТОВ «Сівертехбуд», а не зеленбудівці.

За словами начальника управління ЖКГ Ярослава Куца, рішення про розстелення газону, а не посів трави ухвалили через брак часу, адже на все про все було десь два місяці. Виконувача робіт з озеленення завжди визначає генеральний підрядник (зараз – «Сівертехбуд»), і саме він вирішив зайнятись цим самостійно.

Генпідрядник вирішив, що вони з цією роботою впораються, тому і роблять самі. Але під наглядом людини, яка спеціалізується на вирощуванні такого газону та його укладці. До того ж у «Зеленбуду» і так вистачає об’єктів, де треба провести озеленення. Зокрема, вони до кінця року мають завершити роботи вздовж тротуару на вулиці Шевченка, навпроти Горсаду, – зазначив чиновник.

За словами начальника управління ЖКГ, укладання газону в рулонах вартує майже так само, як і засівання трави на підготовлений ґрунт. Саме тому і зробили ставку на укладання вже майже готового газону.

Катком по газону – це норма

За професійним коментарем з приводу нового методу озеленення в нашому місті ми звернулись до інженерки садово-паркового господарства КП «Зеленбуд» Ольги Відковської. Були певні моменти, які занепокоїли нас та простих перехожих. От саме на них пані Ольга і дала нам вичерпну відповідь. Зокрема, про те, чи встигне прижитись такий газон за цей осінній період та чи можна взагалі возити ручним катком по свіжому газону. Адже на багатьох чернігівських полянах встановлено таблички «Не ходіть по газону», а тут цілий каток.

Що краще, газон у рулонах чи засіяна трава, сказати важко – і там і там є свої плюси й мінуси. Але точно можна сказати, що укладка газону в рулонах дає набагато швидший результат, адже там уже є дерен, і це по суті готова трава.

Щодо термінів, коли такий газон може прижитись і бути готовий, то з повним дотриманням технології та за відсутності аномальної температури на це потрібно десь два тижні. До речі, відповідно до технології, по газону справді потрібно проходити катком. Справа в тому, що коли цей газон уклали, то між ґрунтом та самим газоном не має бути повітря – вони повинні щільно прилягати один до одного. У гіршому ж випадку трава може просто не прижитись і всохнути, – зробила підсумок Ольга Відковська.

Тож очікуємо на фінальний результат з облаштування цього об’єкта та маємо надію, що вже цього року новий підрядник усе ж таки зможе довести справу до кінця і повністю закінчити благоустрій мініскверу.

***

Відповідно до тендерної документації, новий підрядник облаштує сквер за 7 812 896 грн з ПДВ. З яких 7 585 336 грн – це субвенція з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, а 227 560 грн – кошти місцевого бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сквер #ремонт #реконструкція #сівертехбуд #управління ЖКГ #Політех
Оголошення
live comments feed...