• Головна
  • Сьогодні в Чернігові – позачергова сесія міськради. Депутати вимагатимуть гроші у президента і уряду
08:48, 12 листопада 2019 р.

Сьогодні в Чернігові – позачергова сесія міськради. Депутати вимагатимуть гроші у президента і уряду

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко підписав розпорядження про скликання 47-ї  позачергової сесії Чернігівської міської ради.

Сесія відбудеться сьогодні, 12 листопада. Початок – об 11:00. В порядку денному – одне питання.

На сесії депутати мають обговорити проєкт звернення Чернігівської міської ради до Володимира Зеленського, голови Верховної ради Дмитра Разумкова та прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Звернутися до них чернігівські депутати мають з заявою про «недопущення погіршення фінансового забезпечення потреб територіальної громади Чернігова».

Запропонований проєкт звернення містить попередження про те, що Чернігів «фактично знаходиться на межі техногенної катастрофи, маючи майже стовідсоткову зношеність інженерно-транспортної інфраструктури».

В тексті вказується на те, що «у місцевої влади мають залишатися хоча б мізерні кошти на проведення аварійних ремонтів, не кажучи вже про необхідність відновлення інфраструктури».

Натомість, зазначається у зверненні, схвалений урядом та поданий для другого читання до Верховної ради проєкт держбюджету на наступний рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років були значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад.

«Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам на належному рівні», - йдеться у зверненні.

З огляду на перелічені обставини, автори проєкту закликають Зеленського, Разумкова і Гончарука не допустити «згортання фінансової децентралізації та суттєвого обмеження доступу громадян України в освіті, медичному обслуговуванні та соціальному захисті».

Для цього, на думку Чернігівської міської ради, потрібно виконати наступні пункти:

  • підтримати норму про поновлення зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів.
  • встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік для міста Чернігова в обсязі 521,3 млн грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам.
  • передбачити компенсацію з державного бюджету в розмірі 341,8 млн грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
  • спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між бюджетами.
  • забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку (для бюджету міста Чернігова – 151,0 млн грн).
  • передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я для бюджету міста Чернігова у обсязі не менше 186,1 млн грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та містами обласного значення.

Нагадаємо, раніше в міськраді говорили про те, що лише на потреби освіти Чернігову, згідно проєкту держбюджету на 2020 рік не вистачає більше 500 мільйонів гривень.

Пізніше Владислав Атрошенко під час засідання виконкому міської ради попередив, що на 2020 рік місто матиме значно менше коштів на розвиток, ніж раніше. Через це, мовляв, доведеться жорсткіше визначати пріоритети.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#позачергова сесія #фінансування #бюджет #звернення #президент України #Кабінет міністрів #децентралізація
Оголошення
live comments feed...