• Головна
  • Керівник «Чернігівбудінвест» хоче закон, щоб без конфліктів відселяти людей зі старих будинків
14:20, 12 листопада 2019 р.

Керівник «Чернігівбудінвест» хоче закон, щоб без конфліктів відселяти людей зі старих будинків

Очільник комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк нарікає на те, що в Україні відсутні певні законодавчі акти, які би спростили процедуру знесення ветхого і аварійного житла. В приклад він навів Росію та Білорусь.

Олександр Сердюк зауважив, що проєкти пробиття проспекту Перемоги (від П’яти кутів до стоматполіклініки і з’днаня його з «малим проспектом») і вулиці Любецької (до проспекту Перемоги) на сьогодні реалізувати неможливо.

Одна з причин – щільна забудова запланованих для пробиття територій, де зведено багато приватних будинків.

– Інвестор – заручник діючої системи, за якої власник житла, який часто там навіть не живе, вимагає за 16 квадратних метрів 5 квартир, одна з яких в Києві, або навіть в Москві. Такі випадки були, – сказав Олександр Сердюк.

Керівник КП «Чернігівбудінвест» зауважив, що часто такі люди хочуть не вирішити свою проблему з аварійним житлом, а заробити.

Він навів приклади сусідніх РФ та Білорусі, де, за його словами, існують законодавчі важелі врегулювання таких проблем.

Зокрема, один з необхідних, на думку Олександра Сердюка, законопроєкт, повинен скасувати нинішню норму, коли потрібна згода на відселення 100 % мешканців аварійного чи ветхого будинку. На його думку, доцільним було би встановити планку на рівні 75 %, що унеможливить блокування з боку однієї людини.

– Уявіть собі, якби депутати ухвалювали рішення лише 100 відсотками голосів. Багато би прийняли рішень?зазначив чиновник.

Другий потрібний законодавчий механізм – встановлення коефіцієнту за яким мешканцям призначеного під знесення будинків надавалося би нове житло. Це, за словами Олександра Сердюка, може бути 1,2–1,3 чи навіть 1,5 в окремих районах.

Так мешканці не зможуть вимагати від забудовників неадекватної компенсації, а будівельники натомість змогли би взятися не лише за окраїни, але й оновити житловий фонд в центральній частині міста.

– Можливо, це не зовсім гармонізує з принципами приватної власності, – відреагував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. – Але точно допомагає містобудуванню.

В якості прикладу він згадав згорілий будинок в районі П’яти кутів, який вже багато років псує вигляд і нещодавно його почали ховати за парканом.

Втім, ухвалення відповідних законів можливе лише Верховної радою на загальноукраїнському рівні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відселення #Чернігівбудівнест #Олександр Сердюк #приватна власність #компенсація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...