• Головна
  • Думка чернігівців: скільки має коштувати пачка цигарок?
11:00, 16 листопада 2019 р.

Думка чернігівців: скільки має коштувати пачка цигарок?

Думка чернігівців: скільки має коштувати пачка цигарок?

З кожним роком в Україні обов’язково дорожчають цигарки. Наприклад, через те, що парламентарі збільшують розмір акцизів на тютюнову продукцію. Або як зараз – через підвищення обов’язкової націнки роздрібних продавців цигарок, через що виробники (і серед них Прилуцька тютюнова фабрика) навіть тимчасово зупиняли роботу.

Ми вирішили поспілкуватись з чернігівцями та запитати в них, а скільки ж, на їх думку, мають коштувати цигарки. Середня ціна 30 грн за пачку, яка є зараз, – це нормально чи варто змінювати ціни? Тим більше, що попереду – Міжнародний день відмови від куріння (третій четвер листопада).

Віктор, менеджер:

– Я не палю, тому і не досить добре розбираюсь у цьому питанні. Хоча знаю, що приблизно зараз пачка цигарок коштує десь в районі 30 грн.

З приводу того, чи це адекватна ціна чи ні не можу нічого сказати. Не палю – то й не знаю: багато це чи мало. Усе залежить і від того, скільки людина викурює цигарок за день і скільки вона на це витрачає коштів.

У мене чимало знайомих, які жаліються, що цигарки постійно дорожчають, і тому навіть думають кинути палити, бо дорого.

Петро, пенсіонер:

– Вважаю, що пачка цигарок має коштувати менше, ну хоча б у межах 20 грн. Я й сам палю, хоч і небагато, тому хотілося б поменше ціни. Наразі у виробників цигарок є надприбуток з цін, які тепер встановлені.

Сам викурюю приблизно чотири-п’ять цигарок на день, тому і не витрачаю шалених коштів, як інші. Звичайно, краще придбати пачку дорожчих сигарет, бо вони якісніші, але ціни дуже кусаються.

Валентина, приватний підприємець:

– Сама не палю, але в цінах на цигарки трохи орієнтуюсь. Чи оптимальні ціни на даний момент, я навіть не замислювалась, але якщо їх все одно купляють, то, значить, гроші у людей є, і вони можуть собі це дозволити. Можливо, ті хто палять, менше купляють їжі, а більше цигарок, я ж не знаю, але кошти в них є.

У колі моїх знайомих багато курців. Є навіть ті, хто нещодавно кинув палити, але не через високі ціни – на то в них були інші причини. Ціну на цигарки, звичайно, можуть підняти, але люди навряд чи перестануть палити. Вони перейдуть на альтернативні методи – більш дешевий тютюн, самокрутки або ті ж самі електронні сигарети.

Олексій, студент:

– Краще б я не знав, скільки ті цигарки коштують. Сам нещодавно кинув палити, бо ціни – жах! Палив десь років п’ять, а кинув не через ціну, бо для такого кроку це недостатня причина. Просто змінив погляди на життя і зрозумів, що мені це не потрібно.

Але ціни захмарні. Розумієте, якщо державі нема на чому більше заробити коштів, то це не має бути проблемою людей, що курять. Безпосередньо пачка цигарок у виробника коштує рази в три менше, і коли ти купляєш в роздрібній торгівлі, то розумієш, що чимало переплачуєш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #паління #пачка цигарок #думка чернігівців #ціна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...