• Головна
  • Одразу в кількох районах області ввели карантинний режим
16:05, 20 листопада 2019 р.

Одразу в кількох районах області ввели карантинний режим

Одразу в кількох районах області ввели карантинний режим

На Чернігівщині, а саме на території Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Варвинського, Ічнянського, Козелецького, Корюківського, Куликівського, Менського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Сновського, Сосницького, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського районів та міст обласного значення запроваджено карантинний режим. Все через збільшення площі зараження амброзією полинолистою.

Про це йдеться у повідомленні Чернігівської ОДА.

Так, нові вогнища засмічення карантинним бур’яном виявили у Ніжині, селах Крути Ніжинського району та Монастирище Ічнянського.

Керівництво області затвердило план заходів з локалізації та ліквідації вогнищ карантинного організму амброзії полинолистої. Зокрема, у межах карантинної зони управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області здійснює інспектування об’єктів регулювання, проводить нагляд, контроль за проведенням локалізації та ліквідації карантинних організмів. Також діє заборона вивезення з карантинної зони об’єктів, заражених карантинними організмами.

Довідка

Амброзія полинолиста — вид отруйних трав'янистих рослин із родини Айстрових. Згідно з оцінками вчених-біологів України, амброзію полинолисту віднесено до отруйних рослин-алергенів. Масове цвітіння її проходить у серпні-вересні та стає дуже небезпечним для людей. Пилок амброзії – одна з причин масового захворювання людей на алергічні хвороби: осінню пропасницю, бронхоспазм, бронхіальну астму, гострий бронхіт. Лікування алергії, що викликана пилком амброзії, тривале й важке, а часом і безрезультатне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#амброзія #карантин #держпродспоживслужба #Чернігівщина
Оголошення
live comments feed...