• Головна
  • «Розпил» Чернігівоблагролісу: хто і навіщо доводить лісові господарства Чернігівщини до банкрутства
ПОЗИЦІЯ
11:34, 27 листопада 2019 р.

«Розпил» Чернігівоблагролісу: хто і навіщо доводить лісові господарства Чернігівщини до банкрутства

ПОЗИЦІЯ

Новини про незаконний перерозподіл комунальної власності вже давно не викликають ні в кого здивування. Будь-яка сфера, де можна чимось поживитися, підпадає під приціл недобросовісних ділків. На цей раз у фокусі опинився Городнянськийрайагролісгосп, що входить до структури КП «Чернігівоблагроліс», яким розпоряджається Чернігівська обласна рада.

«Розпил» Чернігівоблагролісу: хто і навіщо доводить лісові господарства Чернігівщини до банкрутства, фото-1

Тож, якбанкрутятьдержавні районні лісництва Чернігівщини і кому це вигідно, розповів нашому кореспонденту директор ГороднянськогорайагролісгоспуІгор Надточей.

Кардинальні зміни відбулися при попередньому президенті. Точніше, це був кінець 2017-го. В «Чернігівоблагроліс» прийшла нова команда. Бойцун - на директора, Клишта – на заступника. Пізніше була введена посада генерального директора. На превеликий жаль, дальші події показали – розвиток підприємства не входив в плани новопризначенців. Збитки, відкати, незаконні звільнення – це їх основні методи.

Після призначення Олександра Клишти генеральним директором ситуація стала взагалі неможливою. Було заявлено, що тепер я особисто підпорядковуюсь сновському бізнесмену директору ТОВ «Астра» Григорію Божку. Фактично призначили господаря, який мав змогу встановлювати ціни на власний розсуд, на користь своїх 15 пилорам і бізнесу. Окрім Городнянського лісгоспу, у відання цієї особи фактично передали лісництва Сновська, Семенівки, Сосниці, Борзни й Носівки.

За 5 місяців, за вказівкою Божка, Городнянський агролісгосп знижував ціни п`ять разів, після чого я відмовився надалі йти на поступки. На той час агролісгосп мав налагоджену реалізацію за цінами на рівні державних лісгоспів, були затверджені прайси. Тож чому підприємство має працювати собі у збиток, в той час коли бізнес наживатиметься на державній власності? Чому лісівники мали продавати деревину 1 сорту, як неліквідну?

Далі була спроба призначити Наглядову раду. До неї увійшли: Григорій Божок, Сергій Пащенко, Олег Авер`янов і Андрій Бунін. Колектив нашого агролісгоспу виступив категорично проти. Після чого мене звільнили без будь-яких підстав. Люди стояли за мене і просили не йти. Три тижні ми були змушені ночувати в лісгоспі. Уповноважені від охоронної фірми, як потім з’ясувалося фірма належала Пащенко, цілодобово їздили і «кошмарили» підприємство. Привезли нового директора – Никончука - люди не пустили, потім Карпушенка. В результаті – все закінчилося силовим захватом. Контору побили, техніку понівечили, людей фізично випхали. Десь півгодини по тому приїхав Клишта зі свитою і, посміхаючись, демонстративно зайшов в приміщення.

Пропонований склад наглядової ради Чернігівоблагролісу

Стосовно новопризначеного директора Карпушенка, є інформація, що декілька років тому він був звільнений по статті з Волинського лісгоспу. Кадри, якими він зараз себе окружив – переважно з колишніх робітників, звільнених за крадіжки. А самого директора призначено без конкурсного відбору.

Після цього чимало людей з агролісгоспу звільнилися. Фінансовий результат роботи нових керманичів за 2019 рік говорить сам за себе. Так за І півріччя – 12 тис грн прибутку, за 9 місяців – 2 тис грн. При тому, ще й залізли в резервний фонд, призначений лише на благодійні цілі, перенаправивши 1,4 млн грн на поточну діяльність.  

Що цікаво, у 2018 році, у першому півріччі прибуток склав 300 тис грн. А коли повернулися до нормальних цін, відмовившись від партнерства з Божком, виручка одразу зросла. За 9 місяців нам вдалося отримати 900 тис прибутку. І на 1 грудня ми вийшли на прибуток 1,2 млн грн.

Масштаб зловживань вражає! Мало того що занижають ціни, так ще й активи забирають. Дві Шкоди нашого райагролісгоспу були передані на інші цілі. До речі, без рішення сесії облради. Одну - на кардіоцентр до Чернігова, а на другій до сих пір їздить пан Никончук.

Подібна ситуація і в інших агролісництвах області. Те саме штучне заниження цін, доведення до банкрутства, втручання бізнесу в роботу держпідприємств, не без подачі високопосадовців, звільнення незручних керівників. В Борзні, Семенівці – директор звільнений. В Ніжині – так само. Там взагалі ситуація близька до банкрутства. До речі, відомо, що пан Клишта навіть клопотав про виділення з бюджетних коштів для Ніжинського агролісгоспу для покращення фінансових показників 2 млн грн. Виникає питання, чому прибуткові підприємства мусять жебракувати у бюджету? Адже лісівники цілком спроможні розвиватися і заробляти. За умови, що нинішнє керівництво «Чернігівоблагроліс» не буде вказувати як і з ким їм потрібно працювати. 

Олексій Кузьменко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...