• Головна
  • Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові
09:00, 1 грудня 2019 р.

Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові

Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові

Уже кілька років міський голова Чернігова Владислав Атрошенко декларує запеклу боротьбу з МАФами, незаконною торгівлею й такою, що відверто псує вигляд перспективного туристичного міста. МАФи із зупинкових комплексів міста поступово зникають, стихійна торгівля на тротуарах головних магістралей теж дещо згорнута, але не повністю.

Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові, фото-1

Палатка з 90-х

Уже не перший день у соціальних мережах обговорюється наявність у Чернігові, поблизу зупинок громадського транспорту, торгових палаток, які виглядають ну дуже сумнівно і непрезентабельно. Одні кажуть, що їм не місце в місті, яке прагне реально стати туристичною Меккою, інші вважають, що нічого поганого в них немає, як і в тих же МАФах. Для цих містян головне, що купувати зручно та швидко, а як це виглядає та чи дотримуються якісь норми торгівлі – не дуже-то й важливо.

Ми звернули свою увагу на торгові палатки з печивом та цукерками. Знаходяться вони на вулиці Рокоссовського, біля магазину «Сіверський», та на проспекті Перемоги, навпроти «Макдоналдсу». Вони там з’являються вже не перший рік і, як ми помітили, мають неабиякий попит з боку чернігівців, які купують в них продукцію, незважаючи на доволі сумнівну пристосованість тих «споруд» до торгівлі їжею.

Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові, фото-2

«Будемо торгувати до мінус 15»

Про роботу в цих палатках, їх законність ми для початку вирішили поспілкуватись з начальником КП «Паркування та ринок» Миколою Гоголем. Але він у телефонній розмові відмовився пояснити нам підстави, на яких ці торгові палатки знаходяться в місті. Тоді ми пішли напряму до місць торгівлі та поговорили із продавчинею Наталею, яка працює в палатці біля «Сіверського». За її словами, покупців у них реально багато, хоч і з настанням холодів трохи меншає.

Люди помаленьку ходять, щось купляють у нас. Народ ще не звик до холодів, то попит трохи зменшився. З приводу відношення до малого бізнесу… то я лише реалізатор і багато не розповім. Можу сказати, що поки держимось на плаву. Але ж ми платимо податки, у нас усе офіційно та законно, і тут нічого переживати. Якби не було попиту на нашу продукцію, ми б тут не стояли, – каже пані Наталя.

Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові, фото-3

Також продавчиня додає, що торгуватимуть вони цьогоріч до того моменту, коли на вулиці температура не сягне мінус 15 градусів. Як тільки вона стане нижчою, то палатка піде у відпустку.

***

Кондитерські вироби зберігаються за температури не вище плюс 18 і вологості 75%, у випадку з тортами і тістечками – у шафах з охолодженням, де температура не перевищує плюс 5 градусів. Вагові вироби (м’які цукерки, печиво, вафлі) зберігаються в тарі виробника. Забороняється продаж крихт і залишків кондитерських виробів.

Усе законно

Слова реалізаторки щодо наявності дозволів та законного існування торгових точок – то одне, а думка компетентних органів з цього приводу – це вже зовсім інше. Одним з таких органів є КП «Муніципальна варта», яке має слідкувати за благоустроєм міста та перешкоджати будь-якій стихійній торгівлі. Її начальник Віталій Хрустицький відповів на запитання нашого журналіста з приводу цих палаток у передачі «Звіти наживо» на телеканалі «UA: Чернігів». За його словами, «Муніципальна варта» неодноразово перевіряла документи в цих точках торгівлі – і ніяких нарікань до них немає.

Торгові палатки «по-європейськи» у Чернігові, фото-4

Ми перевіряли ці об’єкти торгівлі. У них є вся дозвільна документація, договори з КП «Паркування та ринок», і вони працюють цілком легально. Термін договорів саме цих палаток діє до кінця цього року. Питання продовження договору на торгівлю буде виноситись на комісію, в яку входять близько 15 чоловік, і які голосуватимуть за чи проти продовження договору для цих палаток. Як члени комісії КП «Паркування та ринок» проголосують, так і буде, – зазначив Віталій Хрустицький.

Тож, як ми бачимо, міському голові, напевно, варто достукатись лише до тих 15 чоловік з комісії, яка вершить долі торговельних точок у місті, а не просто декларувати боротьбу зі стихійною торгівлею та МАФами, що псують вигляд нашого міста. Так, вони реально псують його вигляд, але з цим чомусь ніхто активно не бореться, або бореться, але роблячи для когось винятки.

До речі, у новому, 2020 році вже є одна інтрига: залишаться пострадянські торгові палатки на головних вулицях Чернігова чи податки у бюджет міста від будь-кого важливіші за європейський вигляд рідного міста?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#торгові палатки #благоустрій #муніципальна варта #МАФ
Оголошення
live comments feed...