• Головна
  • Чи вважають чернігівці ефективними щеплення від грипу?
16:02, 15 грудня 2019 р.

Чи вважають чернігівці ефективними щеплення від грипу?

Чи вважають чернігівці ефективними щеплення від грипу?

У Чернігові все вище підіймають голову гострі вірусні інфекції, а ось на грип поки ніхто не захворів. Про це свідчить офіційна статистика чернігівських медзакладів. Але так не буде всю зиму. Уже в кінці грудня – на початку січня на чернігівців, як і всіх українців, чекає перша хвиля грипу. Другу прогнозують ще через місяць.

Ми вирішили поспілкуватись з чернігівцями та поцікавитись у них, як вони ставляться до щеплень загалом і проти грипу зокрема. Чи роблять вони ці щеплення та як лікуються, чи використовують ті ж народні методи лікування?

Андрій, фотограф:

– Я вважаю за нормальне явище просто перехворіти. Мені робили щеплення лише в дитинстві, а зараз я не щеплюсь. Лікування в мене проходить по-різному, у залежності від самої хвороби та її тяжкості. Можу і чаю якогось випити, а інколи розумію, що треба йти за таблетками чи сиропами.

Вважаю, щеплення особливо ніяк не допомагають – і робити їх нема сенсу. Усі люди хворіють, і захиститись від цього, як на мене, неможливо.

Олена, бухгалтер:

– Однозначно потрібно робити щеплення. Я, наприклад, роблю щеплення собі та своїм дітям уже третій рік поспіль. До того як почали щепитись, ми двічі перехворіли грипом. Коли ж прищепились, то все стало добре. Ось на наступний рік не впевнена, що буду щепитись, бо, кажуть, антитіла залишаються ще на рік-два. А ось діткам щеплення буду робити й надалі.

Краще прищепитись – і не витрачати потім тисячі гривень на лікування. Звісно, можна їсти фрукти, пити всілякі напої, настоянку шипшини ту ж. Але коли в тебе вірус, то шипшина вже точно не допоможе.

Максим, футболіст:

– Я нейтрально ставлюсь до щеплень і так само – до народних методів лікування, всяких трав’яних настоянок. Щеплення не роблю вже кілька років поспіль. Особисто не проти цього, але так виходить, що не роблю.

Від хвилі грипу, що насувається, ніяк не буду захищатись, Як там усе буде, подивимось згодом. Коли хворію, п’ю чай, біжу в аптеку, а потім, якщо через тиждень-два нічого не допомагає, то йду до лікаря.

Олена, в декретній відпустці:

– Від грипу ми не щепимося, а ось від інших хвороб звичайно робимо щеплення. Не знаю, чому так. Можливо, нам з дитинства не було закладено потреби прищеплюватись. І лише дитину в лікарні прищеплюєш, бо це реально необхідно.

Хоча я така людина, і дитину так виховую, що якщо захворіла, то йду до лікаря, а не займаюсь самолікуванням. Мені, наприклад, торік потрібно було робити щеплення, а я й не знала. Це погано, адже треба слідкувати за графіком обов’язкових щеплень: ми живемо серед людей – і треба думати про інших.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грип #опитування #лікування #вакцинація #щеплення
Оголошення
live comments feed...