Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції

Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції

Сьогодні, 23 грудня, на засіданні архітектурно-містобудівної ради при Управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міськради повторно розглянули архітектурно-скульптурне рішення вхідної групи на територію парку культури та відпочинку імені М. М. Коцюбинського на розі вулиці Преображенської та проспекту Миру.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради на її Facebook-сторінці.

Автори нового проєкту запропонували розташувати на цьому просторі групу з трьох паркових скульптур і скульптурних композицій:

  • по центру майданчика – макет древнього Дитинця на невеликому підвищенні;
  • справа і зліва на межі бруківки та початку зеленої зони – паркові скульптури «Князь Мстислав Хоробрий і Нестор літописець» та «Князь чернігівський Михаїл і його боярин Федір».
Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції, фото-1 Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції, фото-2

За результатами презентації проєкту та його обговорення, архітектурно-містобудівна рада прийняла рішення рекомендувати цей варіант до подальшої розробки та деталізації.

Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції, фото-3

Нагадаємо, що саме при Мстиславі Хороброму в ХІ столітті у Чернігові почали будувати Спасо-Преображенський собор на Валу, а місто стало столицею Чернігівського князівства, землі якого сягали Оки, Дону й Азовського моря. В свою чергу, князь Михайло та його боярин Федір були чернігівськими святими, канонізованими православною церквою, мощі яких спочатку були поховані саме у Спасо-Преображенському соборі.

Вал Дитинець скульптури Мстислав Михайло і Федір
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
426 просмотров в августе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии