• Головна
  • Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції
13:30, 23 грудня 2019 р.

Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції

Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції

Сьогодні, 23 грудня, на засіданні архітектурно-містобудівної ради при Управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міськради повторно розглянули архітектурно-скульптурне рішення вхідної групи на територію парку культури та відпочинку імені М. М. Коцюбинського на розі вулиці Преображенської та проспекту Миру.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради на її Facebook-сторінці.

Автори нового проєкту запропонували розташувати на цьому просторі групу з трьох паркових скульптур і скульптурних композицій:

  • по центру майданчика – макет древнього Дитинця на невеликому підвищенні;
  • справа і зліва на межі бруківки та початку зеленої зони – паркові скульптури «Князь Мстислав Хоробрий і Нестор літописець» та «Князь чернігівський Михаїл і його боярин Федір».

За результатами презентації проєкту та його обговорення, архітектурно-містобудівна рада прийняла рішення рекомендувати цей варіант до подальшої розробки та деталізації.

Окрім бронзового макету Дитинця на Валу хочуть встановити ще дві скульптурні композиції, фото-3

Нагадаємо, що саме при Мстиславі Хороброму в ХІ столітті у Чернігові почали будувати Спасо-Преображенський собор на Валу, а місто стало столицею Чернігівського князівства, землі якого сягали Оки, Дону й Азовського моря. В свою чергу, князь Михайло та його боярин Федір були чернігівськими святими, канонізованими православною церквою, мощі яких спочатку були поховані саме у Спасо-Преображенському соборі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вал #Дитинець #скульптури #Мстислав #Михайло і Федір
Оголошення
live comments feed...