Чернігвська ТЕЦ запевняє, що не купувала вугілля у терористів

Енергоресурс не видобувається із Донбаського басейну: підприємство відреагувало на інформацію стосовно закупівлі енергоресурсу у ЛДНР.

В офіційній позиції з цього питання ТОВ «Фірма «Технова» підтвердила те, що вугілля дійсно перевіряють, але на підприємстві не вбачають в цьому чогось екстраординарного.

Так, дійсно, СБУ України в Чернігівській області проводить перевірку закупівель вугілля, які здійснювалися ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА». Проте, це не є якимось резонансом, зі сторони держави існує постійний контроль за поставками вугілля: звідки, в якій кількості та які його характеристики. Це звичайна процедура необхідна для встановлення законності поставок сировини та відповідності їх документації.

Також на підприємстві пояснили, що дним з етапів перевірки є відстеження руху вугілля: як, коли, за якої вартості було придбано. На це ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА» відповідно до Ухвали суду від 02 січня 2020 року надала слідчим СБУ доступ до всіх наявних докуменів, на підставі яких здійснювалося постачання, митне оформлення товару «кам'яне вугілля», його облік та зберігання на КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: контракти, сертифікати якості та походження вугілля, комерційні, супровідні документи та інші.

«В свою чергу, інтерес, який виник у ЗМІ до перевірок СБУ, викликав появу непідтверджених фактами тверджень. Зокрема з приводу місць походження вугілля», - йдеться в офіційному повідомленні підприємства.

За словами тепловиків, документи, які надходять на станцію одразу із партією вугілля, демонструють весь шлях походження сировини: від місця видобутку до завантаження на залізниці і транспортування до станції. Також ще один рівень перевірки партія проходить під час розмитнення в лабораторії на митниці. І саме Сертифікати та експертизи незалежних міжнародних лабораторій, які їм передують, вказують на реальне походження сировини, що відображено у фізико-хімічних властивостях її складу, таких як зольність, вологість, вміст сірки, летучість, а також хімічний склад. 

Також ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА» вказує на те, що вугілля з окупованого Донбасу і те, яке використовують на Чернігівській ТЕЦ - різне за характеристиками:

Вугілля, яке видобувається на непідконтрольних територіях (ОРДЛО), Донбаський басейн, має вмість сірки більше 1%. Натомість як вугілля, котре надходить на ТЕЦ, має показники сірки від 0,2 до 0,7%. Про що свідчать Сертифікати незалежних лабораторій.

Чернігвська ТЕЦ запевняє, що не купувала вугілля у терористів, фото-1 Чернігвська ТЕЦ запевняє, що не купувала вугілля у терористів, фото-2 Чернігвська ТЕЦ запевняє, що не купувала вугілля у терористів, фото-3

Нагадаємо, що у відкритому доступі з'явилося рішення суду в якому йде мова щодо СБУ розслідує справу стосовно походження вугілля, яке закуповувала Технова.

Технова вугілля позиція розслідування
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
179 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии