Карантин школам Чернігова поки не загрожує

Ситуація з рівнем захворюваності дітей на грип та ГРВІ в Чернігові далека від критичної. За останні кілька днів кількість хворих навіть зменшилася.

Такий висновок можна зробити зі слів начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислава Кухаря та начальника управління освіти Чернігівської міської ради Василя Білогури.

За словами Кухаря, спостерігається традиційне для цього періоду сезонне підвищення кількості хворих на ГРВІ, але діагноз «грип» досі не встановлено в жодному з випадків.

– Певний підйом по ГРВІ каже нам, що, можливо, зявиться грип, але, сподіваємося, не на цьому тижні і не наступному. А далі будемо бачити, – зазначив Владислав Кухар.

Натомість Василь Білогура доповів, що станом на понеділок, 27 січня, в школах Чернігова були відсутні 2735 дітей, що складає майже 10 % від загальної кількості учнів. У порівняння з п’ятницею, 24 січня, кількість відсутніх навіть зменшилася на 80 осіб.

Схожа ситуація і в дитячих садочках, куди 27 січня не прийшло 633 дитини – близько 6 % вихованців дошкільних закладів.

Втім, Василь Білогура зауважив, що далеко не всі відсутні – хворі, адже, поки дитина чи батьки не принесуть довідку з лікарні після повернення до навчального закладу, статистика ведеться лише зі слів батьків.

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко дав доручення щоденно контролювати відсоток відсутніх дітей у школах та інформувати про це з тим, щоб у разі необхідності можна було оперативно відреагувати, оголосивши карантин.

Владислав Кухар нагадав, що в минулому році карантин було запроваджено, коли до навчальних закладів не прийшло більше 20 % дітей. Також він розповів, що обов’язкова умова для оголошення карантину – зафіксовані випадки хвороби на грип.

– Законодавством не передбачено карантин за ГРВІ, – сказав чиновник.

Станом на сьогодні, 28 січня, школи на карантин закрили (не тотально, а вибірково – по окремим районам і населеним пунктам) у дев'ти областях України – Донецькій, Луганській, Волинській, Рівненській, Запорізький, Вінницькій, Одеській, Сумській та Житомирській.

грип ГРВІ карантин Василь Білогура Владислав Кухар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
369 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии