• Головна
  • Оновлення: дві квитанції за газ для чернігівців
09:00, 31 січня 2020 р.

Оновлення: дві квитанції за газ для чернігівців

Наприкінці грудня минулого року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи на доставку газу та змінила порядок оплати послуг з його доставки до споживачів. Тож якщо ви користуєтеся блакитним паливом для обігріву осель, приготування їжі або те й інше водночас, то від січня отримуватимете дві квитанції: в одній з них буде вказано суму, яку треба заплатити за кількість спожитого газу, а в другій – нараховану за його доставку до вашої оселі.

У нашій області перша платіжка, тобто із сумою, вказаною за спожитий газ, прийде від його постачальника – ТОВ «Чернігівгаз збут», а ось друга, тобто із сумою за доставку, – від АТ «Чернігівгаз».

Для кожного споживача кількість грошей, яку він повинен сплатити за доставку, нараховуватиметься окремо, тобто буде індивідуально. Таким чином не варто порівнювати свої платіжки із тими, що їх отримали ваші сусіди по під’їзду, та задаватися питанням, чому вони, скажімо, платять менше за вас.

Справа в тому, що за основу розрахунку береться обсяг газу, який ви спожили за минулий «газовий рік», тобто час від початку жовтня 2018 року до кінця вересня минулого. Кількість кубометрів газу, який ви спалили впродовж кожного місяця, що потрапляє в цю часову межу, додається одна до одної. Таким чином визначається загальний об’єм газу, спожитий вами за 12 місяців. І потім, для того аби визначити середнє арифметичне число, ця сума знову ділиться на 12.

Саме від отриманого результату і залежить сума, яку ви побачите в платіжці за доставку. Адже саме це число потім множиться на діючий тариф. Нині він складає 1 гривню та 7 копійок за кубічний метр.

Щомісяця ми витрачаємо різну кількість газу. Наприклад, у якийсь із місяців можемо спожити 3–4 куби блакитного палива, а в якийсь цілих 17. Усе залежить від конкретних потреб та пори року.

Утім, для того аби рахувати було максимально просто, давайте уявимо, що за рік ми спожили рівно 120 кубометрів газу. Відповідно, поділивши цю суму на кількість місяців у році, отримаємо цифру 10. Саме вона, у даному випадку, і буде нашим середнім показником споживання. І саме її множимо на діючий тариф.

1,07 x 10 = 10,7. Тобто щомісяця за доставку маємо сплатити 10 гривень та 70 копійок. Упродовж наступного «газового року» ця сума залишатиметься незмінною.

Завдяки цьому можна заздалегідь порахувати суму, яку ви сплатите впродовж усього часу. І для того щоб не думати про це питання щомісяця, можна сплатити всю суму на майбутнє – півроку або й цілий рік. Таким чином можна зекономити свої витрати на комісії при проведенні платежів.

Як бачимо, нічого складного. Варто лише зрозуміти, за яким принципом відбувається розрахунок.

Якщо ви маєте особистий кабінет на сайті 104.ua, то можете вже зараз побачити, скільки повинні сплатити за газ як товар, а скільки за його доставку. Нові, розділені рахунки там уже з’явилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #платіжки #розрахунок #Чернігівгаз
Оголошення
live comments feed...