Медсестри у чернігівських школах залишаються

Вчора, 30 січня, на засіданні 50-ї сесії Чернігівської міськради 7-го скликання у відповідь на один із депутатських запитів, міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що медсестри у школах Чернігова залишаться, а зарплати їм виплачуватимуть з міського бюджету.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради.

- Зваживши всі «за» і «проти», ми залишаємо медичних сестер у штаті школи. Оскільки державою зняте відповідне фінансування, і на сьогодні медичні сестри виводяться поза штат управління охорони здоров’я, то ми змінюємо їх фінансування, - повідомив він.

За словами міського голови, у майбутньому медичні сестри, які працюватимуть у школах, будуть у штаті управління освіти міської ради. Раніше зарплата їм виплачувалася за рахунок державної медичної субвенції, а зараз буде з міського бюжету. Адже як відомо, освітня субвенція призначається державою тільки на зарплати педагогічних працівників, а весь технічний персонал шкіл утримується коштом територіальної громади.

Загалом, аби залишити медсестер, з міського бюджету на це додатково спрямують близько 3 млн грн.

Проте, на думку Владислава Атрошенка, таке рішення є політичним, а не раціональним. Адже шкільні медсестри не будуть надавати реальної фахової медичної допомоги, бо, зокрема, не мають права давати дитині жодні ліки.

- Це рішення буде прийняте, щоб не збурювати батьків та вчителів. Фактично для того, щоб директор і вчителі не відчували відповідальності, - зауважив він.

Зазначається, що в західноєвропейських країнах, зокрема в Німеччині чи Австрії - в школах медичних сестер немає. Там вважають, що необхідність у цьому відсутня, а першу медичну допомогу учням у цих країнах надають або вчителі, або, за потреби, викликають «швидку», яка вже діє фахово.

медсестри школи міський голова фінансування управління освіти
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
147 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии