11:41, 8 лютого 2020 р.
Руїни «Градецького»: зносити чи ремонтувати?
Уже не перший рік чернігівці та гості міста мають сумнівне задоволення спостерігати за тим, як руйнується та стає все небезпечнішою будівля, що в кінці минулого та на початку теперішнього століття була справжньою окрасою Чернігова. Мова піде про колишній готель «Градецький», бо все, що від нього залишилось, – це акціонерне товариство, якому і належить будівля. Тож, що чекає на «Градецький»: поступове руйнування під дією часу, реконструкція та ремонт або ж знесення під житлову забудову.
Продати не вийшло
Серйозні проблеми з функціонуванням готелю розпочались 2017 року. На той час у ПАТ «Готель «Градецький» стали накопичуватись борги. Воно виявилося лідером Чернігова по зарплатній заборгованості (1,7 млн грн). Через це готель наприкінці 2017-го закрили, а вже на початку 2018 року йшлося про можливість продажу будівлі, для того аби закрити всі борги.
У березні 2018 року державне підприємство «СЕТАМ» через торговий майданчик OpenMarket оголосило про намір продати будівлю готелю, яка має загальну площу приміщень 9 986,1 кв. м. «Градецький» оцінили в 17 191 070 грн. У результаті – аукціон не відбувся ні в березні, ні в травні, коли його оголосили повторно. Претенденти на купівлю будівлі були, і вони реєструвались для участі в аукціоні, але жоден не з’явився на саму процедуру торгів.
Після того як у травні 2018-го будівлю не змогли продати вдруге, виявилось, що в готелю змінилась назва – із ПАТ «Готель «Градецький» на АТ «Градецький». Змінилося і керівництво. Новим директором став Вадим Глек, головою наглядової ради – Юрій Тарасовець (відомий у Чернігові забудовник), а членами наглядової ради – Оксана Голубова, (власниця низки закладів біля «Градецького» та в будівлі колишнього «Янтарю») і Юлія Науменко.
Саме після такої рокіровки 1,7 млн грн боргу по зарплатні було сплачено (і до цього питання вже більше не повертались), а готель просто продовжував стояти закритим.
Доля будівлі примарна
Готель стоїть пусткою вже більше двох років. На початку 2019-го в будівлі почали проводити «зачистку»: викидали меблі з вікон, оббивали плитку, залишали лише голі стіни. Брат нового голови наглядової ради готелю та депутат міськради Олександр Тарасовець тоді казав, що все це є підготовка до ремонту будівлі. Проте ніхто той ремонт досі так і не розпочав.
За нашою ж інформацією, «Градецький» незабаром можуть знести. На його місці мають з’явитись кілька багатоповерхівок. Про можливість такого задуму колись говорив і міський голова Владислав Атрошенко. Він розповідав, що до нього приїжджали спеціалісти з Вінниці з передпроєктним матеріалом забудови території «Градецького» трьома багатоповерхівками.
Хто, як не члени наглядової ради готелю та його директор, можуть знати, яке майбутнє чекає на по суті їх дітище, але чіткої відповіді від них ми так і не почули. Голова наглядової ради готелю Юрій Тарасовець на самому початку перервав розмову з журналістом нашого видання, вимкнувши телефон після слів: «Вибачте, вибачте, вибачте…» і надалі не відповідав на дзвінки, а ось членкиня наглядової ради Оксана Голубова сказала, що вона не одна в наглядовій раді та не збирається коментувати майбутню долю будівель готелю та ресторанів, що знаходяться поряд. Телефон «Градецького», який вказано на сайті, не відповідав протягом кількох днів.
Через таку закритість керівництва готелю ми звернулись за коментарем до спеціаліста в сфері будівництва – виконуючого обов’язки директора КП «Чернігівбудінвест» Олександра Сердюка. За його словами, багатоповерхівок на місці «Градецького» не мало би бути, але це питання можна вирішити.
– Я противник масової забудови багатоповерхівками території біля «Градецького», бо це єдине місце майже в центрі міста, де ми хотіли побудувати кіноконцертний зал. Ідеальний би був варіант – це реконструкція «Градецького», а поряд побудова ще одного нового п’ятизіркового готелю для зіркових та поважних гостей міста. По генплану на місці готелю не може бути багатоповерхівок, але ж є дозволи на коригування генплану. І якщо якийсь інвестор їх отримає, то зможе побудувати саме житло, – каже Олександр Сердюк.
Втім запевнив, що на містобудівній раді у разі обговорення цього питання, висловить свою думку з цього приводу.
Замало податків
Не спрощує ситуацію і наявність певних протиріч і між міською владою та власниками ресторанів, які знаходяться на території готелю «Градецький». Нещодавно на сесію міськради виносилось питання про надання згоди на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (площею 0,6340 га), яка знаходиться в постійному користуванні для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування. Депутати не дали на це дозволу, знявши питання з розгляду, і дорікнули бізнесменам, що вони начебто платять замало податків (хоча в той же час податкова до них ніяких претензій не має).
Як бачимо, певні проблеми є відносно всіх приміщень, розташованих на території готелю «Градецький», і яким чином та коли вони будуть вирішені, на жаль, поки не відомо. Так само, як і не зрозуміло, чи дотримається міська влада генерального плану міста та буде розвивати на цьому місці сферу послуг і туризму або ж не вперше за наявності інвестора внесе зміни до генплану та дозволить забудувати все багатоповерхівками.
Редакція газети «Семь дней» продовжуватимемо спостерігати за розвитком події навколо готелю «Градецький» та за першої ж нагоди готова надати можливість керівництву готелю розповісти про свої плани. А поки ж будівля потроху розвалюється і не лише псує центр міста, але й загрожує здоров’ю людей, приваблюючи безхатченків та юних сталкерів.
Довідка
Готель «Градецький» побудували в 1980-му й урочисто відкрили наступного року. Таку назву готелю дали на честь міста-побратима Градець-Кралове, в якому чехи у свою чергу назвали свій готель Chernigov.
Це 22-поверхова (18 житлових та 4 технічних) будівля, в якій 267 номерів. Активну участь у проєктуванні та будівництві готелю брали архітектори Валентин Штолько, Алла Грачова, Олександр Кабацький, Володимир Ральченко, інженер-конструктор Володимир Слобода, будівельник Ігор Любенко, які 1984 року були удостоєні Шевченківської премії. Інтер’єри та меблі спеціально для цього готелю розробляла архітектор Ірма Каракіс.
1997 року готель був частково реставрований.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Оголошення
18:23, 29 вересня
10:55, 25 вересня
20:06, 28 вересня
15
live comments feed...