• Головна
  • Діджиталізація не тільки для людей: на Чернігівщині почали чіпувати домашніх тварин
15:25, 5 березня 2020 р.

Діджиталізація не тільки для людей: на Чернігівщині почали чіпувати домашніх тварин

До переліку послуг, які надають населенню Менського району фахівці ветеринарної медицини, нещодавно додалась ще одна – чіпування домашніх тварин мікрочіпами. Чіпувати можна собак, котів, птахів, сільськогосподарських тварин у будь-якому віці, оскільки вік не впливає на сприйняття організмом капсули, а також на її місце розташування.

Про нововведення повідомляється на сайті Головного управлінні Держпродспоживслужби в області.

Справа нова, але досить перспективна, вважають місцеві ветлікарі, особливо, якщо власники тварин збираються виїжджати за кордон. Адже для того, щоб вивезти тварину в іншу державу, зокрема на територію ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Тварина має бути чіпована, мати ветеринарний сертифікат та щеплення проти сказу.

Процес чіпування – це імплантація капсули з мікрочіпом під шкіру тварини. Як правило, роблять це через одноразовий аплікатор, схожий на шприц. Власне, для тварини за відчуттями введення чіпу, те саме, що й ін’єкція. Чіп вживлюється в межах холки (місце між лопатками).

Першим шести домашнім тваринам у райцентрі уже вживили цей засіб ідентифікації. Чіпування собак та котів здійснюється як у приміщенні лікарні, та і на виїзді (за бажанням власників). При цьому є обов’язковим оформлення реєстраційної картки для занесення даних до Єдиної Бази чіпованих тварин України. До речі, скористатись послугою можуть не лише меняни, а й жителі сусідніх районів.

Перед чіпуванням ветлікарі пропонують господарям обробку їхніх домашніх улюбленців від паразитів та роблять щеплення від сказу, якщо у тварин ці обробки відсутні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чіпізація #домашні тварини #ветеринари #держпродспоживслужба
Оголошення
live comments feed...