• Головна
  • Чернігівське підприємство + європейські гранти = ощадливе виробництво
14:56, 5 березня 2020 р.

Чернігівське підприємство + європейські гранти = ощадливе виробництво

Минулого тижня до Чернігова завітав посол ЄС в Україні Матті Маасікас. Він відвідав одне з найбільш успішних та прогресивних підприємств Чернігова – COLLAR Company, яке відоме далеко за межами України. Спитаєте чому саме ця компанія? А відповідь доволі проста. Посол приїхав не просто так, а для того аби побачити на власні очі ті зміни, які змогли втілити в життя на підприємстві, в тому числі і за підтримки ЄС та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках ініціативи EU4Business.

Спільний консалтинговий проєкт з ЄБРР по впровадженню ощадливого виробництва підприємство COLLAR розпочало ще у вересні 2018 року, і тривав він до березня минулого року. Протягом шести місяців працівники підприємства отримували професійні консультації та проходили навчання зі стандартизації та покращення роботи, а також створення по-справжньому ощадливого виробництва.

Чернігівське підприємство + європейські гранти = ощадливе виробництво, фото-3

За цей час ми провели колосальну роботу пов’язану зі змінами звичних та усталених правил на виробництві. Ми запровадили концепцію командної роботи, перейшли на новий формат оплати праці, що привело до змін світобачення працівників від індивідуального результату до розуміння власного вкладу вже в спільний результат. Ми перейшли на погодинну оплату праці виходячи з тарифного розряду. Прийшли до того, що працівники стали мультизадачними. Працівники можуть шити, збирати, працювати на пресі, тобто за необхідності виконувати різні види робіт, – каже керівник виробництва WAU DOG Олександр Скоропис.

За його словами, не всі покращення від консалтингового проєкту з ЄБРР мають економічний ефект, але вони точно призводять до того, що з’являється навик робити все швидше, та зміни на виробництві, що дають конкурентні переваги на ринку зооіндустрії.

Робота з покращення виробництва будувалась у декілька етапів:

  • регуляція відносин між працівниками компанії, консультантами та консалтинговою компанією;
  • структуроване супроводження проєкту, тобто контроль за якістю оновлень на підприємстві.
  • усунення зайвих витрат під час проведення бізнес процесу всередині підприємства.

Абсолютно всі елементи навчання та консультацій проходили безпосередньо на базі компанії COLLAR, аби все що працівники дізнавались з теорії, могли одразу ж впровадити на практиці.

Реалізація спільного проєкту ЄБРР та COLLAR Company із запровадження ощадливого виробництва коштувала близько 40 тисяч доларів США, 50% з яких компенсував саме ЄБРР за кошти ЄС (надав грант). За результатами проєкту, продуктивність підприємства зросла на 50% – при цьому виробництво відмовилося від 25% площ, і у найближчі місяці буде звільнено ще 20%. Плинність кадрів, в свою чергу, тепер складає менше 5%, а термін виконання прямих замовлень зменшився у 2,5 рази. Компанія змогла вивільнити певний ресурс, який тепер направляється на розвиток.

Очікуємо на нові проєкти

Побувавши на всіх етапах виробництва, посол ЄС в Україні Матті Маасікас був вражений якістю та швидкістю роботи на оновлених процесах підприємства COLLAR.

Чернігівське підприємство + європейські гранти = ощадливе виробництво, фото-6

Одне із завдань європейських інститутів в Україні – допомогти передати успішний досвід вирішення проблем, які європейський бізнес вже подолав. Українські компанії мають великий потенціал для зростання і представленості на ринку ЄС. І ми раді, що COLLAR Company успішно справляється з цим завданням, – відзначив Матті Маасікас.

Загалом, ЄБРР має досить велику дорожню карту компаній, з якими вони вже співпрацювали, тож можна очікувати на нові проєкти у співробітництві банку з компанією COLLAR.

Чернігівське підприємство + європейські гранти = ощадливе виробництво, фото-7

Наша команда щиро вдячна за підтримку ЄС та ЄБРР. З кожним подібним проєктом наше виробництво стає все більш ефективнішим та відповідає гнучким потребам ринку. З кожним інноваційним продуктом ми привносимо щось нове, яскраве в життя власників та їх домашніх улюбленців, робимо їх більш щасливими. Тож ми бачимо подальші перспективи та можливості для співпраці. Це вже будуть інші формати та інші інструменти для впровадження оновлень на нашому виробництві, – зазначив засновник компанії COLLAR Юрій Синиця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...