Мер Чернігова хоче швидше купити імпортні матеріали, аби не втратити на курсі валют

Міський голова Владислав Атрошенко попросив підлеглих – розпорядників коштів – максимально пришвидшити закупівельні процедури імпортних товарів.

На щотижневій нараді в мерії, міський голова звернув увагу на відсутність у центральної влади державної політика в галузі економіки та курсоутворення, дорікнув за те, що короткострокові валютні надходження (гроші за облігації зовнішнього займу) зараховувалися до довгострокових і тим самим курс гривні до долару утримувався штучно.

– Курс долара падав через те, що гроші за цінні папери обліковували до корзини валют… Це формувало курс. За таких умов імпорт підігрівався (більше купували за валюту. – Прим. ред), а експорт – охолов (менше продавали українських товарів за кордон. – Прим ред.), –- пояснив механізм Владислав Атрошенко.

Також мер Чернігова зауважив, що на цей фактор наклалося перше за останні 6 років падіння ВВП в Україні, а світова економічна криза на фондових ринках спровокувала зменшення попиту на українські цінні папери.

– Тому дуже суттєвими є курсові ризики. І чим раніше ми купимо імпортні речі – тролейбуси, для дорожніх робіт – бітум, для утеплення – імпортні складові, покрівлю… – тим більше виграємо, – сказав міський голова Чернігова.

Після цього він попросив підлеглих не зволікати і в мінімально короткі строки провести всі необхідні закупівлі.

Крім того, Владислав Атрошенко звернув увагу керівництва КП «Чернігівводоканал» на сувору заборону «пересмикувати» кошти з одних програм на інші. Зокрема – валютні кредити мають йти виключно на конкретні проєкти, для реалізації яких вони залучалися.

імпорт курс валют закупівля Владислав Атрошенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
303 просмотра в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии