Комунальні підприємства Чернігова: 11 прибуткових, 8 працюють у збиток

В Чернігові функціонує 29 комунальних підприємств, підпорядкованих Чернігівській міській раді. З них 10 – некомерційні (заклади охорони здоров’я, спортивні), а решта мають на меті заробляння коштів. Втім, вдається це не всім.

За словами заступниці начальника управління економічного розвитку міста, начальниці відділу економіки підприємств комунальної власності та цінової політики Віталії Ярещенко, з 19 комерційних КП лише 11 закінчили 2019 рік з прибутком.

В плюс спрацювали, наприклад, «Чернігівводоканал», усі чотири ЖЕКи (ЖЕК-10, ЖЕК-13, КП «Новозаводське» та КП «Деснянське»), а також «Будинок книги».

Натомість збиткові комунальні підприємства, наголосила чиновниця, в першу чергу ті, що працюють в галузі благоустрою або мають соціальне навантаження.

Найбільше міського голову Владислава Атрошенка здивувала наявність в другому списку КП «АТП-2528». Віталія Ярещенко пояснила, що причина в тому, що тарифи на послуги з захороненні побутових відходів не переглядалися майже 3 роки. 

Нагадаємо, на початку 2020 року вивезення сміття в Чернігові подорожчало.

Усього за минулий рік доходи комерційних комунальних підприємств Чернігова склали 953 мільйони гривень без ПДВ. Але приблизно третина з цієї суми – це кошти міського бюджету (замовником послуг було місто).

Податків, зборів та обов’язкових платежів у 2019 році КП Чернігова заплатили загалом 244 мільйони гривень. Лідери тут – «Чернігівводоканал», «АТП-2528» та Чернігівське тролейбусне управління.

комунальне підприємство економіка Віталія Ярещенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
394 просмотра в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии