11:43, 20 березня 2020 р.

Міфи про коронавірус

Вірус Covid-19 провокує не лише пневмонію, але й часто відключає здоровий глузд. І розумні виважені люди іноді теж піддаються провокаціям в умовах пандемії, довіряючи недостовірній інформації. І хтозна, що страшніше: хвороба, чи розповсюдження фейкової інформації про неї.

Цей вірус розповсюдили військові.

Не доведено. Значно більше доказів на користь хаотичного споживання китайцями різних екзотичних тварин. Найбільш логічна версія – вірус потрапив від кажанів до панголіна, луска який у китайський медицині вважається чудодійною, а м’ясо тварини не вважається особливим делікатесом.

На китайських ринках в антисанітарних часто поруч продаються живі, або щойно забиті дикі тварини – а це найкраще середовище для розповсюдження вірусів та мутацій.

Рекламуються ліки від коронавірусу. Вони допомагають

Це маркетинговий хід. Наразі не існує ліків, ефективність яких доведена. За допомогою такої реклами продавці намагаються заробити на паніці українців.

Наразі в різних країнах (як мінімум, США, Японія, Китай) ведуться дослідження, проте ще не було оголошено офіційно про винайдення дієвих ліків чи вакцини.

Часник і цибуля з горілкою врятують від вірусу

Користь з цього хіба що в тому, що люди не наважаться підійти до вас близько через «аромат», а уникнення тісних контактів – дійсно є одним з фактором захисту від передачі вірусу.

В усьому ж іншому часник і цибуля дадуть організму корисні вітаміни та мікроелементи (про алкоголь і цього не скажеш), але від зараження не захистять.

Кажуть, що з повітря будуть розпилювати якийсь засіб для боротьби з коронавірусом.

Це неправда. Такі заходи не проводилися і не плануються. Це – з розряду фантастики, оскільки навіть за наявності якихось препаратів, знищити вірус таким чином не вийде.

Правда, що за дітей, які гуляють на вулиці, їхніх батьків оштрафують чи посадять?

Ні. Так, існують рекомендації якомога рідше залишати житло без потреби. До того ж, як наголошують в управління освіти: карантин – це не канікули, тож краще би школярі приділяли увагу домашньому дистанційному навчанню, ніж тинялися без діла.

Але наразі санкції за перебування на вулиці не передбачені – це брехня. Ухвалено закон, яким передбачена відповідальність за порушення умов карантину, проте станом на 18 березня в перелік обмежувальних перебування на вулиці не входить.

Карантин триватиме до літа.

Станом на 18 березня – це твердження є лише припущенням. Наразі карантинні заходи охоплюють період до 3 квітня. Проте, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко кілька днів тому зауважив, що Міністерство охорони здоров'я розглядатиме можливість продовження карантину з урахуванням епідемічної ситуації.

– Карантин діє до 3 квітня, але ми будемо розглядати – продовжувати, чи не продовжувати, – сказав він.

Все залежить від темпів поширення хвороби. А це, в свою чергу, залежить від того, наскільки слухняно українці будуть дотримуватися рекомендацій медиків щодо уникнення контактів з людьми, у яких є симптоми коронавірусу, щодо регулярного миття рук, мінімізації зовнішніх контактів, тощо.

Хвороба страшна лише людям похилого віку

Як показує статистика інших країн, смертність є значно вищою у людей за 65. Проте це не значить, що молодші люди не ризикують, адже можуть спрацювати кілька факторів: загальний стан здоров’я і наявність складних захворювань; несвоєчасне звернення до лікарів, тощо. А у разі великої хвилі хворих навіть у європейських лікарнях для них не вистачає ані лікарів, ані апаратури. Тож не варто легковажно ставитися до свого здоров’я і хвороби. Зрештою, навіть якщо молода людина без ускладнень перенесе коронавірус, вона буде носієм для інших – в тому числі, для своїх рідних та знайомих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи боїтеся ви короновіруса?
проголосувало 938 відвідувачів
Так. Сиджу вдома - нікуди не виходжу
49,9%
Ні. Це далеко від Чернігова
33,7%
Пізно боятися. Я вже хворію
8,3%
Нема чого боятися. Це маркетинговий хід
7,1%
А що це?
1,0%
#коронавірус #карантин #міфи
Оголошення
live comments feed...