• Головна
  • Врятуй себе сам: поради по захисту під час епідемії
10:57, 27 березня 2020 р.

Врятуй себе сам: поради по захисту під час епідемії

Хоча маска – не панацея і потрібна далеко не всім, проте зайвою вона не буде. Але біда в тім, що в аптеках цих засобів індивідуального захисту не лишилося. Від слова «зовсім». Про це свідчать написи на дверях кожної першої аптеки міста. І чим більше фармацевтів запитуєш – тим більшого розміру оголошення з’являються на дверях. Багато з них вже втомилися казати «немає» і просто заперечно кивають головою.

Якщо ж ви вважаєте, що маска вам необхідна – ось вам покроковий алгоритм дій від нашого постійного читача і дописувача, ще минулого тижня – інженера-конструктора, а сьогодні – пенсіонера Володимира Смоленцева. Випробувано – і схвалено.

Крім того, багато чернігівців в соціальних мережах пропонують пошив таких або схожих багаторазових масок (поносив годину-дві, виправ, випрасував – і знову в бій). Ціна залежить від «елітності» автора та розкрученості його профілю (відомості в своїх колах) і від тканини, яку використовують у пошитті. Ми знайшли принаймні 5 таких пропозицій за короткий час. Ціна – від 45 до 100 гривень за маску.

Ще один рецепт для самостійного захисту – антисептичний засіб. В магазинах і аптеках його також майже немає, а якщо можливість купити і з’являється – то ціни захмарні. Рецепт дезінфікуючого засобу нескладний (не зважайте на дуже конкретні цифри – можна округляти), але проблема в пошуку складових. Адже аптеки до масок тепер вже приписують й інші засоби. Але знайти вихід з ситуації можна. Наприклад, спиртові розчини (від 70 до 95 %) роздають на території стадіону ФК «Десна». Також інші інгредієнти де-не-де ще можна знайти. А у найбільш запасливих вони напевне є вдома.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #захист #маски #антисептик #карантин
Оголошення
live comments feed...