• Головна
 • Містечко на Чернігівщині визнали осередком спалаху коронавірусу
12:53, 28 березня 2020 р.

Містечко на Чернігівщині визнали осередком спалаху коронавірусу

Містечко на Чернігівщині визнали осередком спалаху коронавірусу

Сьогодні, 28 березня, своє позачергове засідання провели обласні комісїї ТЕБ та НС, на яких була прийнята низка рішень по населеному пункту, де був виявлений перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус.

Про це йдеться у повідомленні голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка.

На вищезгаданих комісіях були ухвалені наступні рішення, які вступають в силу невідкладно:

 • Визнати населений пункт Комарівка Борзнянського району Чернігівської області осередком спалаху інфекційної хвороби.
 • Місцевим органам влади (голові Борзнянської РДА та голові Комаріської ОТГ) встановити на території населеного пункту особливий режим проведення протиепідемічних заходів, а також особливий режим в’їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів із виставленням двох контрольно-пропускних пунктів.
 • Місцевим органам влади спільно з Нацполіцією в області, ДСНС, Нацгвардією Управлінням охорони здоров’я, обласним лабораторним центром:
  - залучити для роботи на контрольно-пропускних пунктах медпрацівників та представників правоохоронних органів, необхідні матеріально-технічні та транспортні засоби;
  - інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів;
  - попередити населення про особливий режим пропуску осіб, які залишають територію карантину або в’їжджають у неї, він здійснюватиметься лише за наявності документу що посвідчує особу. Це необхідно для перевірки, чи входить ця особа до списку контактних осіб;
  - визначити потребу у наданні допомоги особам з інвалідністю, особам похилого віку та іншим мало захищеним верствам населення щодо отримання ними пенсій, оплати комунальних послуг, доставки продуктів харчування та предметів першої необхідності з метою зниження ризиків їх зараження із залученням соціальних служб, громадських та волонтерських організацій;
  - контролювати проведення суб’єктами господарювання поточної дезінфекції приміщень та реалізації продуктів харчування в фасованому та ізольованому вигляді.

Зазначається, що Комарівка ні в якому разі не закривається, а просто переходить на особливий режим в’їзду та виїзду, щоб обмежити виїзд контактним особам та максимально мінімізувати поширення вірусу.

Щодо Борзнянської районної лікарні, в якій наразі лікується хворий на коронавірус, забезпечена лікарськими препаратами та засобами мед захисту. Тут є 3 апарати штучної вентиляції легенів та 2 наркозно-дихальні апарати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#надзвичайна ситуація #особливий режим #коронавірус #карантин #спалах
Оголошення
live comments feed...