• Головна
  • Пожежа у Чорнобилі: Чернігову немає чого боятися?
18:59, 10 квітня 2020 р.

Пожежа у Чорнобилі: Чернігову немає чого боятися?

Схоже, Чернігову щастить – вітри з Чорнобильської зони, де зараз триває боротьба з пожежею, несуть дим на південь, а не на захід.

Згідно повідомлень та прогнозів Державного наукового центру з ядерної та радіаційної безпеки, що спираються на дані про розташування зон пожежі та характер горіння, на базі даних метеопрогнозу за допомогою системи підтримки прийняття рішень RODOS було змодельовано потенційне розповсюдження забрудненого продуктами горіння атмосферного повітря.

Повідомляється, що повітряні маси наразі рухаються і пройдуть в наступні кілька днів через Іванківський, Бородянський та Вишгородський райони Київської області та Київ.

При цьому прогнозовані концентрації цезію (Cs-137) у приземному шарі повітря можуть сягати декількох мБк/м3. Ці концентрації не становлять загрози життю та здоров’ю населення та є у 100 і більше разів нижчими від допустимого рівня, який дорівнює 800 мБк/м3.

Прогноз розповсюдження потенційно забруднених повітряних мас на період 10 та 11 квітня представлено нижче.

Пожежа у Чорнобилі: Чернігову немає чого боятися?, фото-1

Нагадаємо, згідно з інформаційною довідкою, наданою Інформаційно-кризовим центром Держатомрегулювання станом на ранок 10 квітня окремі зони пожежі тривають у Денисовицькому, Котовському, Когородському лісництвах Зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

Що стосується диму над Черніговом, то він в першу чергу – з Козелецького району, де третій день біля села Сорокошичі триває гасіння масштабної пожежі. Вогонь там охопив близько 150 гектарів – горить трава і лісовий настил.

Згідно даних Департаменту цивільного захисту населення Чернігівської ОДА, станом на ранок 10 квітня радіаційний фон зареєстровано в межах  8-13 мікрорентген/годину, в тому числі:

Чернігів – 13 мкр/год
Ніжин – 11 мкр/год
Прилуки – 11 мкр/год
Остер – 11 мкр/год
Покошичі – 11 мкр/год
Семенівка – 10 мкр/год
Сновськ – 8 мкр/год

Природним вважається рівень до 20 мкр/год, безпечним – 30–50.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа #Чорнобиль #радіація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...