• Головна
  • Чи будуть чернігівським лікарям доплачувати за коронавірус?
11:40, 29 квітня 2020 р.

Чи будуть чернігівським лікарям доплачувати за коронавірус?

Чи будуть чернігівським лікарям доплачувати за коронавірус?

Міський голова Чернігова розкритикував систему, за якою нараховуються додаткові гроші на зарплату медикам (у розмірі трьох окладів), що контактують з хворими на коронавірус.

Начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар розповів, що виявилося: заявку в Національну службу здоров’я на отримання додаткових коштів можна подати, якщо бригада за місяць здійснила не менше 150 виїздів для відбору проб.

– Питання обіцяних трьох окладів лікарям, які працюють з хворими на COVID-19 – не треба на державному рівні з такими речами гратися. Краще мовчіть. А коли пообіцяли – то дайте, – відреагував на адресу уряду мер Чернігова Владислав Атрошенко.

– Система побудована так, що тепер треба штучно накручувати виїзди? Витратити бензин, замортизувати машину, заплатити водію… І наїздити 150 викликів, щоб мати можливість подати заявку? – обурився він.

Разом з тим, міський голова не погодився зі словами Владислава Кухаря про доплати лікарям стаціонару, у відділеннях яких проходять лікування хворі на коронавірус. Головний медик міста нарікав, що хоча для них і немає нормативів, проте в інфекційних відділеннях також працюють, наражаючись на небезпеку, й інші працівники, а доплата передбачена лише лікарю, медсестрі та санітару, які безпосередньо лікують пацієнта і контактують з ним.

– Вийде так, що люди виконують те саме навантаження, ходять тими самими коридорами але хтось отримає а хтось – ні, – зазначив Владислав Кухар. Але тут він підтримки з боку міського голови не знайшов.

– Це правильно. Отримувати кошти мають контактні лікарі. Для того є бокси. Тими коридорами ходять тисячі лікарів. Ми фізично не можемо виплатити їм три оклади. У нас є 32 лікарі і 2 лікарні. Визначайтеся аж до прізвищ. Не усім 32 лікарям три оклади, якщо у лікарні одна людина лежить, – відреагував Владислав Атрошенко.

Міський голова також пообіцяв, що у разі виникнення проблем з фінансуванням додаткових окладів з боку держави, за кошти місцевого бюджету ці доплати будуть здійснені.

– Поки підстрахуємо своїми коштами як і планували. Якщо отримаємо ці кошти від держав – добре, резюмував мер.

***
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #медицина #лікарі #доплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...