Водне господарство Чернігівської області спростувало інформацію про забруднення Десни росіянами

Водне господарство Чернігівської області спростувало інформацію про забруднення Десни росіянами, Сергій Кириченко

Днями в соціальних мережах поширилась інформація про забруднення поверхневих вод транскордонної річки Судость – правої притоки Десни. Деснянське басейнове управління водних ресурсів прокоментувало ці повідомлення.

За даними останнього (16 квітня) відбору проб води з річки Судость біля села Грем'яч Новгород-Сіверського району встановлено, що основні хімічні та фізико-хімічні показники якості знаходяться в межах норм гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення.

У відомстві запевнили, що здійснюють щомісячний контроль якості поверхневих вод з транскордонних ділянок водотоків в зоні діяльності управління, до переліку яких відноситься і річка Судость.

Винятки лише два: перевищення у майже 3 рази показників заліза і у більше ніж 5 разів – марганцю. Це пов’язують не з техногенним забрудненням водойм, а з природною геохімічною обстановкою.

По азотній групі та фосфатах перевищень не виявлено. Вміст органічного забруднення води в нормі. Вміст розчиненого у воді кисню залишається задовільний. Концентрація інших гідрохімічних показників також відповідає нормативним значенням.

В управлінні повідомили, що протягом останніх 10 років якісний стан Судості залишається стабільним та незмінним. Лише інколи фіксувались сезонні поодинокі коливання концентрацій окремих показників по фосфат-іонам і амоній-іонам. Проте, ці явища є природними та не несуть загрози для живих організмів річки, запевнили в ДБУВР.

Нагадаємо, кількома днями раніше рід ЗМІ з посиланням на інформаційні ресурси РФ повідомили, що з 2014 року в Судость, витоки якої – в Брянській області, безконтрольно масово зливаються каналізаційні води.

Судость вода Десна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
579 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии