• Головна
  • Водне господарство Чернігівської області спростувало інформацію про забруднення Десни росіянами
16:31, 29 квітня 2020 р.

Водне господарство Чернігівської області спростувало інформацію про забруднення Десни росіянами

Водне господарство Чернігівської області спростувало інформацію про забруднення Десни росіянами

Днями в соціальних мережах поширилась інформація про забруднення поверхневих вод транскордонної річки Судость – правої притоки Десни. Деснянське басейнове управління водних ресурсів прокоментувало ці повідомлення.

За даними останнього (16 квітня) відбору проб води з річки Судость біля села Грем'яч Новгород-Сіверського району встановлено, що основні хімічні та фізико-хімічні показники якості знаходяться в межах норм гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення.

У відомстві запевнили, що здійснюють щомісячний контроль якості поверхневих вод з транскордонних ділянок водотоків в зоні діяльності управління, до переліку яких відноситься і річка Судость.

Винятки лише два: перевищення у майже 3 рази показників заліза і у більше ніж 5 разів – марганцю. Це пов’язують не з техногенним забрудненням водойм, а з природною геохімічною обстановкою.

По азотній групі та фосфатах перевищень не виявлено. Вміст органічного забруднення води в нормі. Вміст розчиненого у воді кисню залишається задовільний. Концентрація інших гідрохімічних показників також відповідає нормативним значенням.

В управлінні повідомили, що протягом останніх 10 років якісний стан Судості залишається стабільним та незмінним. Лише інколи фіксувались сезонні поодинокі коливання концентрацій окремих показників по фосфат-іонам і амоній-іонам. Проте, ці явища є природними та не несуть загрози для живих організмів річки, запевнили в ДБУВР.

Нагадаємо, кількома днями раніше рід ЗМІ з посиланням на інформаційні ресурси РФ повідомили, що з 2014 року в Судость, витоки якої – в Брянській області, безконтрольно масово зливаються каналізаційні води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Судость #вода #Десна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...