• Главная
  • Підприємці Чернігова через карантин не платитимуть єдиний податок і оренду
14:45, 2 мая 2020 г.

Підприємці Чернігова через карантин не платитимуть єдиний податок і оренду

У Чернігові ставка єдиного податку для підприємців І та ІІ груп зменшена на час карантину до нуля. Таке рішення  ухвалила Чернігівська міська рада 30 квітня.

Нульова ставка податку цим рішенням встановлена поки що на період з 1 по 30 квітня цього року.

Норма стосується суб’єктів господарювання, які вимушено не можуть вести економічну активність, оскільки їхня робота передбачає прийом відвідувачів та заборонена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 («Про запобігання поширенню COVID-19»)

Важливо! Для застосування вказаних вище ставок єдиного податку суб’єкту господарювання необхідно до 1 липня подати заяву до податкового органу (Головне управління ДПС у Чернігівській області) з обґрунтуванням та підтвердженням вимушеного припинення діяльності в період з 1 квітня по 30 квітня 2020 року із зазначенням місця та виду господарської діяльності.

Відповідно до роз’яснення податківців, під час карантину таку заяву можна подати або в електронній формі з застосуванням ЄЦП, поштою або через спеціальну скриньку в приміщенні податкової.

Окрім того, цим же рішенням міської ради збільшені граничні обсяги доходу, які дають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності:

• для 1-ї групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1 млн грн (до 2 квітня 2020 року було передбачено 300 тис. грн);

• для 2-ї групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 5 млн грн (до 2 квітня 2020 року було передбачено 1,5 млн грн);

• для третьої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 7 млн грн (до 2 квітня 2020 року було передбачено 5 млн грн).

На цій же сесії міська рада затвердила ще одну ініціативу – щодо звільнення від орендної плати підприємців-орендарів комунального майна, які вимушені були закритися на час карантину.

Дані рішення спрямовані на підтримку малого бізнесу міста під час карантинних заборон – з тим, щоби він зберігся і зміг відновити свою роботу після їх завершення.

Водночас, втрати міського бюджету міста Чернігова лише від єдиного податку для фізичних осіб – підприємців першої та другої груп складуть на місяць 4,4 млн грн.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ЄСВ #податок #нульова ставка #оренда #каранти #підтримка бізнесу
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...