• Главная
  • Партія «Рідний дім» братиме участь у місцевих виборах – Владислав Атрошенко
15:02, 7 мая 2020 г.

Партія «Рідний дім» братиме участь у місцевих виборах – Владислав Атрошенко

ЧЕРНІГІВСЬКА МІСЬКА РАДА ІНФОРМУЄ.Партія «Рідний дім», про створення якої наприкінці 2019 року оголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, братиме участь у місцевих виборах, котрі мають відбутися в жовтні цього року. Хоч зараз і відбуваються спроби деяких депутатів Верховної Ради обмежити доступ до цих виборів непарламентських партій. Про це чернігівський міський голова публічно заявив нещодавно.

– Така реформа виборчого законодавства може напряму зачепити найголовніше завоювання українців в усіх майданах і революціях – це вільне волевиявлення. Це абсолютно безглузда політика. Я вважаю, було б раціональніше розвернутися на 180 градусів. І, навпаки, подивитися: завжди місцева влада, якщо вона ще й очолюється адекватним керівником - це буде партнер Президенту. Ніколи це не ворог, – сказав він.

Нині активно обговорюють можливі зміни до Виборчого кодексу. Зокрема, умову необхідності подолання 5% бар’єру по всій Україні. Тобто якщо якась політична партія на виборах до Чернігівської міської ради набере 50% голосів, але по всій Україні не подолає п’ятивідсотковий бар’єр, то вона не пройде в міську раду. Може з’явитися й додатковий кваліфікаційний критерій для участі партій у місцевих виборах – це висунення списків до 2/3 усіх обласних рад.

– Ми знайдемо юридичні формати при будь-яких цькуваннях чи намаганнях на законодавчому рівні відрізати цю абсолютно нормальну можливість волевиявлення людей. Знайдемо юридичну можливість вирішити це питання у будь-який передбачений законом спосіб. А ті, хто намагатиметься недемократично вплинути, звузити можливості людей на волевиявлення – я скажу так, що в цивілізованому світі їм крити буде нічим, – пообіцяв Атрошенко.

Асоціація міст України вже направила листа до очільника Парламенту та народних депутатів. Там зазначено, що пропозиції по встановленню будь-якого загальнонаціонального рейтингу партій, від якого буде залежати їх право та розподіл депутатських мандатів до місцевих рад, є антиконституційними та обмежують виборче право.

– Якщо ми говоримо про Чернігів і партію «Рідний дім», то це не означає «Атрошенко». Атрошенко собі раду в житті дасть. Це означає великий колектив людей, який хотів би продовжити позитивні зміни, започатковані в місті. Хотів би не дати їх законсервувати і звернути з цього шляху, – зазначив мер.

За словами Владислава Атрошенка, партія «Рідний дім» створена для ефективного лобіювання інтересів Чернігова – зокрема, в обласній раді. Адже цього скликання депутатів від нашого міста там немає. І це позначається на розподілі коштів у межах області.

– Я наголошую, що мати солідну кількість представників депутатського корпусу в обласній раді – вкрай важливо для міста Чернігова. Тому що кошти, спрямовані на нашу область з державного бюджету, роками розподіляються несправедливо, без належного врахування міста Чернігова. А це розподіл податків, сплачених у тому числі й мешканцями нашого міста. Не повинно бути такого в державі, на це треба впливати. У тому числі – й висуваючи депутатів до цієї ради, – додав міський голова.

Нещодавно були оприлюднені результати шостого щорічного муніципального опитування (його проводить міжнародний інститут за кошти Агентства США з міжнародного розвитку), згідно з якими 57% чернігівців готові проголосувати за партію, котру очолює міський голова. А діяльність Владислава Атрошенка схвалюють 78% містян.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#місцеві вибори #Владислав Атрошенко #Рідний дім
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...