• Главная
  • Масова загибель бджіл на Чернігівщині. Пасічники пропонують змінити законодавство
13:25, 12 мая 2020 г.

Масова загибель бджіл на Чернігівщині. Пасічники пропонують змінити законодавство

Масова загибель бджіл на Чернігівщині. Пасічники пропонують змінити законодавство

Чернігівська облдержадміністрація звернеться в Кабінет міністрів України з пропозицією внесення таких змін у чинне законодавство, які б унеможливлювали масове отруєння бджіл.

Про це минулого тижня за підсумками наради з питань захисту бджільництва сказав голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, повідомляє Укрінформ.

– Узагальнимо всі пропозиції та направимо відповідне звернення на Кабмін для змін у нормативних документах. До вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні залучимо народних депутатів із Чернігівщини, – пообіцяв голова ОДА.

Тему масової загибелі бджіл унаслідок хімічної обробки сільгоспугідь в ОДА обговорювали представники всіх дотичних до гострої проблеми сторін – пасічники і медовари, аграрії та правоохоронці, очільники громад і представники влади.

Усього під час проведення цьогорічних весняно-польових робіт на Чернігівщині постраждало 26 пасік у семи районах області, 20 бджолосімей загинули повністю, 375 – частково.

Все це – результат порушення аграріями регламентів при застосуванні засобів захисту рослин, переконані бджолярі. Вони скаржаться, що сільгоспвиробники вчасно не попереджають про обробку полів, проводять її вдень, а не вночі або вранці, як належить, нехтують погодними умовами, не кажучи вже про можливе використання несертифікованих препаратів невідомого походження, інформація про які часто приховується.

Присутні представники аграрних підприємств такі звинувачення відкидали. На їхню думку, масовий мор медоносних комах – це наслідок кліматичних змін. У даному випадку – затяжна холодна і суха весна. Водночас зізналися, що їм не завжди вдається попереджати пасічників, оскільки сільгоспроботи в полі залежать від погоди, якій властиво різко змінюватись.

Держспоживслужба закликала бджолярів реєструвати свої пасіки та повідомляти про їх місцерозташування – для ефективнішого реагування у випадку отруєння бджіл. Водночас скаржилась не неможливість проведення оперативної перевірки підприємств-порушників через необхідність отримання на це дозволу з Києва.

За підсумками засідання було прийнято низку рішень обласного рівня. Вони стосуються, перш за все, неухильного виконання кожною стороною вимог чинного законодавства щодо попередження та недопущення отруєння бджіл.

Відтак, пасічники мають реєструвати вулики, інформувати про їх місцерозташування і негайно інформувати про отруєння комах Держпродспоживслужбу; аграрії - заздалегідь попереджати про хімобробку полів із вказуванням дня, часу і речовини; Держпродспоживслужба – проводити епізоотичне розслідування кожного випадку отруєння комах; Нацполіція – контролювати транспортування агрохімікатів та торгівлю ними.

Станом на 1 січня 2020 року на Чернігівщині, в усіх категоріях господарств, налічувалось понад 53 тис. бджолосімей – стільки ж, як і торік на цю дату. З них зареєстровано та паспортизовано 41,4 тисячі. У 2019 році в області було вироблено 1280 тонн меду, що на 6 тонн менше, ніж у 2018-му.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#пасічники #бджоли
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...