• Главная
  • Головний пульмонолог Чернігова розповів, які маски найкраще захищають від вірусу
17:17, 28 мая 2020 г.

Головний пульмонолог Чернігова розповів, які маски найкраще захищають від вірусу

Маски ніхто не відміняв. Навіть послаблення карантину передбачає масковий режим принаймні у громадському транспорті, магазинах та інших публічних закладах.

Але не всі чернігівці дотримуються цих правил. А навіть якщо й носять маску, то на підборідді, чи закриваючи лише рот, але не ніс.

За словами завідувача пульмонологічного відділення міської лікарні №1 Чернігівської міської ради – головного пульмонолога Чернігова Олександра Случука, справа в тому, що українці не звикли до таких заходів безпеки.

– Це питання менталітету. От японці привчені з дитинства ходити в масках. Улітку спека, а вони в масках ходять. Чому? Привчені. Ми, європейці, чи, скажімо, американці – у масках ніхто практично не ходить, – пояснює він.

– Це, як Отче наш, треба знати, що маску обов’язково носити. Хоча би заради себе. Якщо ти себе бережеш – надягнеш маску. Якщо ні… Ваше здоров’я у ваших руках.

Лікар каже: маска захищає не від вірусу, а від тих краплин, на яких є вірус:

– Вірус сам по собі не передається. Він передається, коли людина чхає, коли є виділення з носа чи мокротиння, слиз з ротової порожнини… І на цих дрібненьких крапельках вірус летить. Як далеко? Чому дистанцію нам кажуть тримати 1,5–2 метри? Бо на більше й не плюнеш, вибачте.

Також Олександр Случук пояснив, які засоби оптимальні для звичайних людей та лікарів, що контактують з хворими:

– Ідеальний варіант для людей – хірургічна маска, яку треба регулярно міняти. Ота звичайна гофрована.

Марлева практично ніякого ефекту не дає. Платочком закриватися чи шарфом – то абсолютно нуль захисту.

Як варіант респіратор. Але це більше для лікаря. Бо що таке респіратор? Він працює на видих. Якщо хвора людина надягне респіратор, вона все одно буде виділяти. Це як протигаз. На вдих – так. Затримує, не пускає. А на видих пропускає.

Маска потрібна для хворої людини. Респіратор може бути для здорової. Але ж у ньому особливо не походиш. Це виробнича необхідність медпрацівника.

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#коронавірус #маски #Олександр Случук #респіратор
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...