• Главная
  • 100-літній будинок Гозенпуда у Чернігові хочуть повернути у державну власність
14:06, 5 июня 2020 г.

100-літній будинок Гозенпуда у Чернігові хочуть повернути у державну власність

100-літній будинок Гозенпуда у Чернігові хочуть повернути у державну власність

Прокуратура Чернігівської область заявила позов у інтересах держави щодо будинку на вулиці Гончій у Чернігові. Його оцінюють у декілька мільйонів гривень.

Встановлено, що нежитлова будівля, яка до того ж є пам’яткою архітектури місцевого значення, вибула із власності держави поза волею дійсного власника – Фонду державного майна України.

Правові підстави для розпорядження цим майном приватними особами відсутні через те, що майно колишніх профспілкових організацій законодавством закріплено за державою. Попри це, право власності на вказаний об’єкт було зареєстровано за приватним товариством.

Згоди на таке відчуження не надавало і управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації.
Довідка

Вказаний будинок розташований на вулиці Гончій, 92. Він відомий, як  будинок купця Гозенпуда. Цей дерев’яний дім із різьбленнями – пам'ятка архітектури місцевого значення.

Ймовірно, збудований наприкінці ХІХ століття й належав купцю єврейського походження З. Гозенпуду, власнику млина на Стрижні та магазину з хутром. На початку ХХ століття він емігрував до Америки й залишив свій будинок сирітському притулку.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#будинок Гозенпуда #приватизація #прокуратура #архітектура
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...