• Главная
  • Чернігів звертатиметься до Кабміну, аби допомогти «Облтеплокомуненерго» і не мерзнути взимку
09:11, 22 июня 2020 г.

Чернігів звертатиметься до Кабміну, аби допомогти «Облтеплокомуненерго» і не мерзнути взимку

Чернігів звертатиметься до Кабміну, аби допомогти «Облтеплокомуненерго» і не мерзнути взимку

На найближчій сесії Чернігівської міської ради депутатам буде запропоновано проголосувати за звернення до уряду стосовно непростої фінансової ситуації, що склалася на акціонерному товаристві «Облтеплокомуненерго».

В тексті заяви, що пропонується підтримати депутатам говориться про те, що ОТКЕ забезпечує гарячою водою та теплом 944 житлові будинки та більше 150 об’єктів соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл, дитсадків.

Але на підприємстві склався величезний борг за газ перед постачальником палива – Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Одна з ключових причин, на думку Чернігівської міської ради – невідповідність тарифів та реальних витрат підприємства на виробництво теплової енергії. Держава цю різницю не компенсує. А це – більше 270 мільйонів гривень. Ще 174 мільйони – борг звичайних чернігівців та мешканців області за отримане, але не сплачене тепло. Також більше 9 мільйонів складають накладені на ОТКЕ штрафи за несвоєчасні розрахунки.

«Через критичний брак обігових коштів на підприємстві, воно неспроможне своєчасно та у повній мірі розраховуватися за своїми зобов’язаннями», – йдеться у заяві. «Такий стан речей штучно формує касовий розрив у тепло постачальників, тому доведення до банкрутства є лише справою часу».

Чернігівська міська рада просить уряд негайно вирішити кілька критично важливих для усієї галузі і чернігівського підприємства питань. Серед них:

• унеможливлення стягнень неспівставних штрафних санкцій за несвоєчасну сплату за газ;

• зарахування вже стягнутих штрафів як оплату боргів;

• визнання невідповідності тарифів, починаючи з 2016 року і виділення з держбюджету коштів на її погашення;змін до законодавства, які би унеможливили в подальшому повторення такої ситуації.

«Наголошуємо, що якнайшвидше вирішення зазначених вище проблем сприятиме стабілізації роботи теплопостачальних підприємств та, як наслідок,якісному життєзабезпеченню міст в опалювальний період, що є спільною відповідальністю як центральних органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування», – такими словами завершується звернення, яке пропонують підтримати депутатам 25 червня на сесії міської ради.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#сесія #проєкт рішення #ТЕЦ #ОТКЕ #Облтеплокомуненерго #опалювальний сезон #теплопосточання #тариф #борги
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...