Чернігів звертатиметься до Кабміну, аби допомогти «Облтеплокомуненерго» і не мерзнути взимку

Чернігів звертатиметься до Кабміну, аби допомогти «Облтеплокомуненерго» і не мерзнути взимку

На найближчій сесії Чернігівської міської ради депутатам буде запропоновано проголосувати за звернення до уряду стосовно непростої фінансової ситуації, що склалася на акціонерному товаристві «Облтеплокомуненерго».

В тексті заяви, що пропонується підтримати депутатам говориться про те, що ОТКЕ забезпечує гарячою водою та теплом 944 житлові будинки та більше 150 об’єктів соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл, дитсадків.

Але на підприємстві склався величезний борг за газ перед постачальником палива – Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Одна з ключових причин, на думку Чернігівської міської ради – невідповідність тарифів та реальних витрат підприємства на виробництво теплової енергії. Держава цю різницю не компенсує. А це – більше 270 мільйонів гривень. Ще 174 мільйони – борг звичайних чернігівців та мешканців області за отримане, але не сплачене тепло. Також більше 9 мільйонів складають накладені на ОТКЕ штрафи за несвоєчасні розрахунки.

«Через критичний брак обігових коштів на підприємстві, воно неспроможне своєчасно та у повній мірі розраховуватися за своїми зобов’язаннями», – йдеться у заяві. «Такий стан речей штучно формує касовий розрив у тепло постачальників, тому доведення до банкрутства є лише справою часу».

Чернігівська міська рада просить уряд негайно вирішити кілька критично важливих для усієї галузі і чернігівського підприємства питань. Серед них:

• унеможливлення стягнень неспівставних штрафних санкцій за несвоєчасну сплату за газ;

• зарахування вже стягнутих штрафів як оплату боргів;

• визнання невідповідності тарифів, починаючи з 2016 року і виділення з держбюджету коштів на її погашення;змін до законодавства, які би унеможливили в подальшому повторення такої ситуації.

«Наголошуємо, що якнайшвидше вирішення зазначених вище проблем сприятиме стабілізації роботи теплопостачальних підприємств та, як наслідок,якісному життєзабезпеченню міст в опалювальний період, що є спільною відповідальністю як центральних органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування», – такими словами завершується звернення, яке пропонують підтримати депутатам 25 червня на сесії міської ради.

сесія проєкт рішення ТЕЦ ОТКЕ Облтеплокомуненерго опалювальний сезон теплопосточання тариф борги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
626 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии