• Главная
  • Неподалік Чернігова зникає озеро
11:15, 30 июня 2020 г.

Неподалік Чернігова зникає озеро

Ставок, який знаходиться в Михайло-Коцюбинському може незабаром зникнути. До таких висновків прийшли фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів, які обстежили водний об'єкт.

Про це повідомляється на сторінці управління в мережі Facebook.

Лише кілька років тому ставок, що  утворився в наслідок зарегулювання річки Вереб, на якій і знаходиться був повноводним навіть посеред літа, однак нині ситуація кардинально змінилася. Причини тотожні тим, які зазначалися у нещодавньому дописі на нашій сторінці щодо виявлення пересихання ріки Стрижень. Так само і річка Вереб має значне антропогенне навантаження, адже біля її витоків розорані поля, мало лісу та луків тощо. Також потребує відновлення об’єкт інженерної інфраструктури. І якщо в попередні роки, коли було достатньо опадів, це все лишалося непомітним, то зараз, коли відбуваються значні кліматичні зміни та спостерігається маловоддя, ці значні фактори випливли на поверхню.

Зазначається, що порятунок водних об’єктів від пересихання – питання, що турбує громади в межах яких вони знаходяться. Часто на думку спадає розповсюджений метод – розчистка водойми. Проте так само часто подібний підхід є помилковим. Адже, якщо у русло ріки не акумулюється достатньо води, воно не наповниться, якщо гідротехнічна споруда змінена з похибками, то і своїх функцій із зарегулювання вона виконати не зможе. Саме тому для відновлення водності річок, наповнення каналів чи ставків, слід підходити комплексно. На прикладі описаних водних об’єктів, сподіватися на їх відновлення у період маловоддя, можна лише провівши заходи щодо заліснення та залуження витоків річок, відновивши інженерну інфраструктуру, встановивши чіткі межі прибережної смуги, де буде відсутнє негативне втручання людини та провівши й інші заходи. Тобто без зменшення антропогенного навантаження, без свідомого відповідального ставлення всіх водокористувачів, без управління водними об’єктами їх відновлення стане вкрай складною задачею для природи.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ставок #пересихання #маловоддя #Десна
8,0
Высокие оценки пользователей за Достоверность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...