Взяли під охорону: на Чернігівщині знайшли червонокнижного лелеку

Взяли під охорону: на Чернігівщині знайшли червонокнижного лелеку, Олександр Гавриленко

Гніздування чорного лелеки виявили працівники комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» під час обстеження території Морівського лісництва ДП «Остерське лісове господарство».

Новину повідомив обласний департамент екології та природних ресурсів.

Чорний лелека оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт, веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Нерідко птахи у період розмноження залишають кладки через проведення поблизу лісогосподарських робіт. Окрім цього, лелеку можуть злякати збирачі грибів, ягід та й просто відпочивальники, які проявляють надмірну цікавість до гнізда. Тож аби зберегти поселення червонокнижного птаха на території парку, на даний час навколо виявленого гнізда ведуться роботи зі створення охоронної ділянки.

Не зважаючи на високий охоронний статус, визнаний міжнародними угодами на національному рівні, практична охорона виду в Україні майже не проводилася. У зв’язку із такою ситуацією, в березні минулого року наказом Міністерства екології та природних ресурсів України було затверджено План дій щодо збереження чорного лелеки в Україні. Заходи спрямовані на охорону червонокнижного птаха та усунення негативних факторів, які існують для цього виду в Україні.

чорний лелека Червона книга заповідник рідкісний вид
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
365 просмотров в ноябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии