• Главная
  • Купівельний питання: торгівля втратила можливість підвищувати ціни
Реклама
14:54, 28 июня 2020 г.

Купівельний питання: торгівля втратила можливість підвищувати ціни

Реклама

Рітейлери не зможуть активно піднімати ціни на споживчі товари до кінця року, вважають опитані «Новинами» аналітики. Карантинні заходи через COVID-19 і зниження попиту призвели до падіння обороту торгівлі: в квітні на 23% і в травні на 19% в порівнянні з аналогічними періодами минулого року. І якщо обмеження вже майже повністю зняті по всій країні, то можливості покупців відновлюються не так швидко, сповіщає розділ «Новини України» сайту новин Хрещатик. В Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) підтвердили, що великі мережі почали стримувати ціни ще в квітні і продовжують робити це до цих пір.

У Україні другий місяць поспіль падає роздрібний оборот: в травні він скоротився на 19,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року і склав 2,25 трлн грн, випливає з даних Укрстата. До цього в квітні виручка торгівлі впала майже на 23,2% - до 2,11 трлн грн. Хоча, наприклад, ще в березні фіксувалося зростання в 5,7%.

Найбільше постраждала торгівля непродовольчими товарами. Так, в квітні продажі впали на 36,4%, а в травні - на 29,2%. У сфері продуктів харчування ситуація була менш драматичною: в квітні реалізація просіла на 9,2%, а в травні - лише на 8,6%.

У прес-службі Укрстата «Хрещатику» підтвердили падіння оборотів торгівлі в квітні і травні 2020 року стосовно 2019-го. У службі уточнили, що в березні цього року споживчий попит підскочив - це було пов'язано з підготовкою населення до режиму самоізоляції. А в квітні виручка торгівлі стала скорочуватися.

- Найбільшою мірою спад торкнувся сегмент непродовольчих товарів, продаж яких була обмежена за рахунок закриття торгових точок, - відзначили в Укрстат.

У службі додали, що в травні режим самоізоляції зберігався, а оборот торгівлі продовжував зменшуватися по відношенню до минулого року. У статистичному відомстві нагадали, що до цього обсяги продажів в роздрібній торгівлі скорочувалися лише в 2015-2016 роках.

В Асоціації компаній роздрібної торгівлі сказали, що зараз, після зняття карантинних обмежень, український ритейл знаходиться в стадії відновлення. Наприклад, офіційна статистика за травень показує, що динаміка обороту поступово відновлюється (у травні він збільшився на 6,9% в порівнянні з квітнем), зростає і трафік. В асоціації нагадали, що з початку року і в період пандемії компаніям вдалося знизити подорожчання товарів до мінімуму.

Більше новин читайте за посиланням https://khreschatyk.news/.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...