Пільгове житло в кредит. У Чернігові подумають над компенсацією відсотків

Пільгове житло в кредит. У Чернігові подумають над компенсацією відсотків, Сергій Кириченко

Чернігівська міська рада проаналізує досвід Харкова щодо стимулювання будівельної галузі та доступності житла.

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко попросив підлеглих проаналізувати пакет документів від одного з державних банків щодо можливості запровадження програми доступного житла.

Як приклад, мер навів програму, яка діє в Харкові, де людина при купівлі квартири в кредит частину відсотків банку компенсує забудовник (фактично – це знижка), а ще частину – міська влада.

– У Харкові від 3 до 5 % банку при наданні кредиту покупцю компенсує будівельник, а 10 % – компенсує місто. Ми 10 відсотків не можемо… Я би ставив ті самі 3 %. На це можемо піти, – сказав міський голова.

За його словами, місто може виграти на цьому за рахунок стимулювання галузі і виставлення вимог до забудовника, який претендує на участь в програмі, платити зарплату працівника не нижче середньої по області/галузі.

– Якщо будівельник захоче скористатися програмою – змушений буде підняти зарплату. Те, що додатково надійде до бюджету – компенсуємо, – пояснив Владислав Атрошенко.

За його підрахунками, якщо стандартна кредитна ставка – 15 % і забудовник та місто компенсують покупцю по 3 %, то ставка впаде до 9 %. У разі, якщо орієнтуватися на 10 тисяч метрів житла на рік за ціною по 12 тисяч гривень за метр – міському бюджету це обійдеться у 6 мільйонів.

Потенційні ризики у разі запровадження такої програми – зростання ціни на житло, зауважив міський голова.

– Зараз у людей немає коштів, менше будується квартир – відбувається охолодження галузі і, через зменшення зарплат, падіння надходжень до бюджету. Якщо розігріємо ситуацію – треба дивитися, щоб не було підняття ціни, яка зараз впала.

кредит житло компенсація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
802 просмотра в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии