Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця

Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, Дмитро Пономаренко

У Чернігові визначились із місцерозташування макету Дитинця XVIII століття та чотирьох скульптур. Вони будуть встановлені на Валу на площі, що навпроти Інституту історії.

Про це нам розповіли міський голова Владислав Атрошенко та начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц.

Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-1 Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-2 Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-3 Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-4

"В центрі площі буде бронзовий макет Дитинця, а по обидва боки від входу на Вал будуть встановлені по дві скульптури з певним обрамленням", - говорить мер.

За його словами, ідея цих скульптур доволі проста – це історичні особистості, які були першими в Чернігові в якійсь галузі чи іншому аспекті.

Зліва встановлять скульптури першому чернігівському полковнику козацького часу Мартину Небабі разом з першим чернігівським архієпископом Лазарем Барановичем. За макетом Дитинця ж будуть розташовані перший князь Чернігівського князівства Мстислав Хоробрий, а поряд з ним сидітиме Нестор Літописець, який вперше згадав про Чернігів у Повісті Минулих Літ 907 року.

Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-5 Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-6 Гостей Валу скоро будуть зустрічати чотири історичні особистості та макет Дитинця, фото-7

Аби наживо побачити розміри скульптур, які планують встановити на Валу, та співвіднести їх з макетом Дитинцю, начальник Управління ЖКГ попросив проєктантів зімітувати князя Мстислава та Нестора Літописця. 

Ярослав Куц відзначив, що самі скульптури, як і макет, будуть бронзовими, а ось їх обрамлення буде з граніту. Роботи по виготовленню скульптур вже на завершальній стадії у київського майстра Олексія Шевченка. Генеральним підрядником цього проєкту виступає УТБ-Інжиніринг.

Макет також вже майже готовий, і після встановлення його на площі, він буде підсвічуватись у вечірній час. Комунікації для цього вже підведені в центр площі під час нещодавньої реконструкції.

"Виготовлення скульптур коштуватиме місту 5-6 млн грн., а макет Дитинця – 700 тисяч грн. В сумі зі всіма супутніми роботами та іншими матеріалами, цей проєкт вартуватиме близько 11 млн грн", - каже пан Куц.

Він додав, що на наступному тижні розпочинається робота з підготовки бетону для цього проєкту, а 15 серпня на площу мають почати звозити та збирати всі елементи: скульптури, граніт, макет, та інші конструкції. Роботи з облаштування цієї площі планують завершити до Дня міста 21 вересня

Вал Дитинець скульптури День міста макет
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
655 просмотров в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии