У Ніжині вода в озері стала рожевою

У Ніжині вода в озері стала рожевою, Сергій Кириченко

У Ніжині водойма у Графському парку, що розташований у центрі міста, стала рожевою, повідомили в УНІАН. Того ж дня місцевий фахівець доступно та без паніки пояснив причину.

Світлини рожевого ставку в парку вчора, 10 липня, активно поширювали місцеві мешканці в соціяльних мережах.

У Ніжинській міськраді спочатку зауважили, що це явище з'являється після спеки не вперше, а потім піддали сумніву те, що фото є цьогорічними.

Але ніжинці доводять, що світлини свіжі і додають: вода не просто змінила колір, але й має неприємний запах. Також трапляються випадки загибелі риби.

У Ніжинському міськрайонному відділі Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України вказують, що точного пояснення цього явища наразі немає – можливо, є якесь природне джерело сірководню, а можливо, мають місце витоки з колектору.

Місцеві жителі також розказали, що свого часу рожевого кольору стала інша міська водойма «Ніжин-озеро», що знаходиться за містом. Тоді у міськраді збиралася спеціальна комісія за участю науковців, екологів, проводили дослідження, брали проби води, однак причину забарвлення води в рожевий колір фахівці точно не пояснили. Вода згодом повернулася до свого звичайного кольору.

Ніжинці більше схильні вважати, що рожевий колір води має не хімічне, а органічне походження, ймовірно, має місце процес цвітіння водоростей у водоймі.

Пізніше того ж дня відомий ніжинський фотограф Ігор Волосянкін (біолог за освітою) зауважив, що інформація «сильно перебільшена». Він написав, що взяв проби води і під мікроскопом виявив прісноводний планктон з класу ракоподібних – Daphnia та Cyclops, – який має злегка помаранчевий колір.

Також чоловік додав фотографії, на яких вода природного зеленуватого кольору і зауважив: при підвищенні температури водойми планктон піднімається на поверхню води і плаває «невеличкими підводними хмаринками червонуватого кольору».

Ніжин вода рожевий колір
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
2194 просмотра в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии