Самосійні ліси в Чернігівській області: екологи б’ють на сполох

Самосійні ліси в Чернігівській області: екологи б’ють на сполох, Сергій Кириченко

Масштабна вирубка так званих «самосійні лісів» у Чернігівській області вкрай негативно впливає на клімат регіону, пише GreenPost з посиланням на Українську природоохоронну групу. Чернігівські чиновники відкидають звинувачення щодо ігнорування проблеми.

Екологи кажуть: «Замість збереження сотень тисяч гектарів лісів у якості земель лісового фонду, органи влади усіх рівнів удають, що проблеми не існує. Такі дії або бездіяльність призводять до масової вирубки молодих лісів».

Одним з яскравих прикладів вони називають Чернігівщину, де «під час інвентаризації земель державної та комунальної власності самосійні ліси просто ігноруються і надаються в оренду для ріллі чи випасу».

Фахівці зазначають: Сумська область включає такі стихійні насаджень до меж територій природно-заповідного фонду, а у Рівненській з ініціативи ОДА була проведена інвентаризація самосійних лісів. «Але не Чернігівська ОДА», – йдеться у заяві Української природоохоронної групи.

У свою чергу чернігівські чиновники спростовують такі закиди на свою адресу. Зокрема, голова області Андрій Прокопенко заявив, що у 2020 році Чернігівська ОДА проводить інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення.

За його словами, в результаті проведення інвентаризації буде створена база даних про земельні ресурси області та її природний потенціал. Далі – два варіанти: або присвоєння ділянкам статусу земель лісогосподарського призначення з подальшою передачею в оренду через аукціони, або ж консервація даних територій на визначений строк.

Також в Чернігівській ОДА заявили, що в області працює штаб з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів, впроваджується електронний облік деревини на підприємствах КП «Чернігівоблагроліс».

самосійні ліси інвентаризація ліс
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
194 просмотра в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии