Коронавірус. Як переконати рідних у необхідності дотримуватися заходів безпеки

Коронавірус. Як переконати рідних у необхідності дотримуватися заходів безпеки, Сергій Кириченко

Карантин і усі рекомендовані на час пандемії посилені заходи безпеки с часом поступово «розмиваються». Чимало людей вже «втомилися» від масок, нерідко забувають мити руки і проводити дезінфекцію.

До того ж нерідко люди з якихось власних переконань свідомо намагаються ігнорувати правила. Як же ефективно спілкуватися в цьому випадку з людьми, які вас оточують?

Психотерапевт та бізнес-тренер Олександр Микитуха зазначає: говорити про ситуацію з літніми батьками та маленькими дітьми потрібно спокійно, пояснюючи їм важливість заходів безпеки.

Для людей старшого покоління він радить використовувати елементи, які підсилюють відповідальність за рідних.

– Важно напомнить, что нужно думать не только про себя. Когда пожилой человек выходит без маски и бунтует по-подростковому, мол «мне немного осталось» – он не думает про своих детей и внуков, – звертає увагу Олександр Микитуха.

– И это основной момент, на котором нужно останавливаться. Сказать, что если не хотите надевать маску для себя, то надевайте для нас, для внуков. Мы хотим с вами провести больше времени…

Фахівець пояснює: у такий спосіб спілкування стає більш особистим, оскільки наближає картину того, що відбувається «десь далеко від мене».

З дітьми, в залежності від їхнього віку та характеру найкраще можуть спрацювати дві тактики переговорів. Перша – через гру. Друга – більш жорстка.

– С детьми самое легкое – объяснить через игру насколько важны все эти меры защиты, объяснить риски… Также, когда вопрос касается здоровья, родители могут занять твердую позицию и говорить прямо: «иди помой руки», – каже Олександр Микитуха.

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Поглядиавторівнеобов'язковозбігаютьсязофіційноюпозицієюурядуСША. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Олександр Микитуха коронавірус переговори спілкування психолог
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
127 просмотров в ноябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии