Що чекає на чернігівських школярів у 2020-2021 навчальному році?

Пандемія коронавірусу завдала раптового удару по всіх сферах нашого життя. Не оминула руйнівна хвиля й царину української освіти. Вимушений перехід до дистанційного навчання став стресовим для всіх учасників процесу, починаючи від вищого керівництва й закінчуючи малюками-дошкільнятами. Педагоги, батьки, учні – усім довелося екстрено прилаштовуватися до нових умов.

Карантин триває і досі, на обрії майоріє перше вересня, а питань щодо того, як саме надалі буде організовано навчання у школах України, все ще більше, аніж конкретних відповідей на них. 22 липня відбулася загальнодержавна акція протесту, спрямована проти дистанційного навчання. Батьки школярів з різних куточків нашої країни у цей день вийшли на центральні площі своїх міст, щоб озвучити претензії та побажання щодо подальшої організації навчального процесу. 

Чернігівці теж не лишилися осторонь і вийшли на Красну площу висловити своє невдоволення тим, як у більшості шкіл регіону було організовано процес дистанційної освіти, та закликати владу повернути дітей за парти. Ключовою проблемою, що викликала найбільше обурення містян, стало те, що дітей фактично покинули напризволяще. Школярі опинилися сам на сам з величезним масивом завдань, що йшли невпинним потоком. Формат відеоуроків взагалі не передбачав жодного зворотного зв’язку з педагогами, тож отримати допомогу в опануванні нової теми у дітей просто не було можливості. 

29 липня під час брифінгу заступниця міністра освіти й науки України Любомира Мандзій повідомила, що в МОН пропонують затвердити змішану форму навчання. В залежності від рівня небезпеки розповсюдження вірусу, регіони буде поділено на 4 зони: червону, помаранчеву, жовту та зелену. Лише у найнебезпечнішій, червоній, навчання відбуватиметься тільки дистанційно, в решті займатимуться в класах з тимчасовими дистанційними заняттями та суворим дотриманням низки рекомендацій та застережень.

Передбачити розвиток епідеміологічної ситуації, на жаль, неможливо. Як і отримати чітке уявлення про об’єктивну готовність державних навчальних закладів до дистанційного, очного або змішаного навчання в рамках протиепідемічних обмежень. Тому в умовах поточної ситуації приватні школи отримують ряд очевидних і беззаперечних переваг над державними. Так, наприклад, єдина у Чернігові ліцензована приватна школа протягом минулого навчального року показала виняткову готовність до будь-якого повороту подій.

Із самого початку карантинних обмежень приватний заклад продемонстрував неймовірно високу швидкість переходу на дистанційне навчання. Завдяки надсучасній матеріально-технічній базі, що повністю відповідає стандартам НУШ, за лічені дні всі уроки було перенесено на онлайн-платформи. Для роботи з учнями використовувалися ZOOM, Mozabook,  Naurok.ua, Vseosvita.ua, Classtime, Padlet, quizlet.com, onlinetestpad.com, learningapps.org, wordwall.net. Це дозволило продовжити навчання без втрати часу та зниження якості та ефективності занять. Навчання відбувалося винятково в режимі онлайн, без заздалегідь записаних уроків, диктофонних диктантів та бомбардування учнів повідомленнями з завданнями. Атмосфера класної кімнати та живого спілкування з учителем та однокласниками зберігалася навіть біля монітору комп’ютера. Підтримка учнів велася 247, причому не лише навчальна, але й психологічна. Від викладачів у будь-який момент можна було отримати допомогу чи необхідні роз’яснення щодо незрозумілої теми чи складного завдання. 

Якщо з «дистанційкою» справи налагоджені і все відпрацьовано та зрозуміло, варто додати кілька слів щодо готовності приватних шкіл до нового навчального року в змішаному та офлайн режимі роботи. В той час, як на сьогоднішній день законом не передбачена наявність медичного персоналу у державних школах, в приватних на кожному поверсі працюватиме медик. Обов’язковий температурний скрінінг робитимуть не лише персоналу та педагогам, але й учням. Також такі заклади мають змогу повністю забезпечитись усіма необхідними засобами особистого захисту та гігієни, від масок та санітайзерів до автоматичних сушилок для рук. 

Парти з одномісною посадкою, якими, наприклад, облаштована перша приватна школа, дозволяють комфортно організовувати навчальний простір і розміщувати учнів на безпечній відстані один від одного. Окремо слід зауважити, що класи у цій школі принципово формуються з невеликої кількості учнів, щоб педагоги мали змогу приділяти достатньо уваги кожній дитині. А тепер ця компактність стала додатковим плюсом у загальному списку переваг приватних шкіл над державними, адже педагогам не доведеться розділяти сформовані учнівські колективи та складати графік чергування змін. 

І кілька слів про те, що завжди найбільше хвилює батьків, коли мова йде про навчання у приватних закладах: вартість освіти. Державні школи здаються безкоштовними для учнів, але на практиці це не зовсім так. Постійна нестача посібників та підручників, застаріла комп’ютерна техніка, відсутність матеріально-технічного забезпечення – усе це причини додаткових батьківських витрат. А ще додаймо сюди щорічні ремонти, харчування, екскурсії, оплату гуртків, творчих студій та репетиторів…

Наприклад, у 2019-2020 навчальному році бюджетом Управлінням освіти Чернігівської міської ради  закладено 857 164 183, 87 грн і окремо 113 490,00 грн на ремонт. Якщо підвести приблизні розрахунки  на одного чернігівського учня в рік передбачено витратити близько 45 000 грн бюджетних коштів.  Для порівняння, навчання у ліцензованій приватній школі Чернігова у 2020-2021 навчальному році коштуватиме 90 000 грн. Але в першому випадку ми отримуємо неповний навчальний день та купу додаткових витрат на все, від учбової літератури до секцій. В другому ж дитина зайнята у школі з ранку до вечора і повністю забезпечена усім, від найсучаснішої комп’ютерної техніки до шкільної форми. До того ж, у приватних школах можна не лише вивчати базові дисципліни та поглиблено вивчати іноземні мови, а ознайомитися з основами фінансової грамотності, логіки, філософії, навчитись грати в шахи і займатись робототехнікою… Ну і, звичайно, реалізовувати на повну свій розумовий та особистісний потенціал під керівництвом молодих прогресивних педагогів.

Ну і для тих батьків, які звикли виважено обмірковувати кожен крок - більш наочний приклад з порівнянням усіх «за» та «проти» приватної та державної школи:

Характеристика     Приватна школаДержавна школа
1Кількість дітей в класах15більше 30
2Медичний персонална кожному поверсівідсутній
3Стандарти НУШпрацюють в реалітільки на папері
4Психологічна підтримкадієнемає
5Кількість вчителів на класкласна мама і тьюторкласний керівник
6Дистанційне навчанняонлайн-форматвідео-уроки
7Відповідність всім санітарно-епідеміологічним нормамповністю відповідаєне відповідає або відповідає частково
8Час в школіповний деньпівдня
9Додаткові навчальні дисципліниєтільки за освітньою програмою
10Проєктна роботаєнемає
11Шкільна формаєнемає, або докуповується коштами батьків
12Матеріально-технічна базаоновлюється постійнооновлюється періодично та частково

Тож напередодні нового навчального року батькам не завадить подумати, чи не прийшов час спрямувати свої погляди в бік приватної освіти. Тим більше, коли стоїть питання вибору школи, де навчатися не тільки цікаво і прогресивно, але і безпечно.

Світлана Кропатська

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Протягом минулої доби на Чернігівщині зафіксовано 115 нових випадків COVID-19. Одна людина померла. Таку інформацію оприлюднила пресслужба ОДА з посиланням на Управління охорони здоров'я. Захворювання виявили у 39 чернігівців, 27 ніжинців, 19 жителів Варвинського, дев’яти — Козелецького, п’яти — Ніжинського і трьох — Куликівського району. По два випадки інфікування виявлено у Городнянському, Корюківському, Носівському, Чернігівському районах, по одному — в...
Криминал
На Чернігівщині фермер самовільно засіяв пам’ятку археології. Як повідомили у прокуратурі, тепер мусить заплатити 135 тисяч гривень. Таке рішення ухвалив Господарський суд Чернігівської області за позовом прокурора про стягнення шкоди, заподіяної зайняттям земельної ділянки. Прокуратура у суді доведла факт самовільного зайняття фермером земельної ділянки історико-культурного призначення на території Чернігівського району. За інформацією департаменту культ...
Политика
Спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА» зафіксували кілька випадків пошкодження політичної реклами у Чернігові. Постраждали різні політичні сили. Зокрема, чорною фарбою залили білборд представника політичної партії «За майбутнє» Антона Полякова поблизу магазину «Сіверський» на вулиці Рокоссовського. Ще один білборд з політичною рекламою партії «Перемога Пальчевського» біля вищого професійного училища №15 (вул. Кільцева) залили зеленою рідиною, схожою на...
Криминал
Прокуратура направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом надання службовій особі неправомірної вигоди. За даними слідства, 21 серпня 2020 року обвинувачений разом зі своєю дружиною прибули до пункту пропуску «Сеньківка» з метою в’їзду на територію України. Під час проходження прикордонного контролю працівниками відділу прикордонної служби «Гірськ» Чернігівського прикордонного загону з’ясовалося, що пара не виконали вимоги пост...
Происшествия
Два артилерійські снаряди калібром 76 мм були виявлені біля села Фастівці Бахмацького району під час проведення робіт з розчистки річки Остер. На місце небезпечної знахідки довелося викликати піротехніків, що й знищили снаряди у встановленому порядку. Про інцидент повідомила пресслужба ДСНС. Крім того, цього ж дня піротехніки знешкодили артилерійський снаряд калібром 122 мм, знайдений грибниками неподалік Воронівки району, та два снаряди калібром 76 мм, ви...
Общество
На дорогах Чернігівської області запрацює третій комплекс габаритно-вагового контролю, повідомив під час наради в ОДА начальник управління транспортної безпеки Чернігівської області Юрій Шевченко. За його словами, на дорогах Чернігівщини зараз працюють два пересувних комплекси габаритно-вагового контролю: у селі Красне Чернігівського району та почергово в Городні та Вертіївці. Найближчим часом у Вертіївці планують встановити третій комплекс італійського в...
Общество
Укрзалізниця дозволила посадку пасажирів у двох містах Чернігівської області – Ніжині та Носівці. Перевізник ухвалив рішення відповідно до дозволів Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідно до документів тепер на станціях Ніжин та Носівка відновлено посадку пасажирів. Це стосується чотирьох пасажирський поїздів: №45/46 Ужгород – Лисичанськ№774/773 Київ – Шостка№779/780 Суми – Київ – Вінниця№786/785 Київ – Шостк...
Общество
Серед резервістів призваних на військові стратегічні навчання «Об’єднанні зусилля 2020» провели тестування на коронавірус. Серед 250 призовників, підступну хворобу виявили в одного з них. Нині він перебуває на самоізоляції. Таку інформацію оприлюднила пресслужба ОДА. Нагадаємо, нині на Чернігівщині, як і в усій країні, проходять наймаштабніші за останні роки військові навчання. В нашій області відбулося розгортання військ територіальної оборони, які мають...
Криминал
У Прилуках напередодні, 22 вересня, поліцейські Чернігівської області затримали збувача амфетаміну. Вчора у ході слідчих дій поліція викрила прилучанина, який під час свого перебування під слідством за незаконні операції з наркотиками продовжив торгувати психотропною речовиною «амфетамін». Поліцейські провели обшук за місцем проживання зловмисника. Під час обшуку правоохоронці виявили та вилучили згортки із рослинною речовиною, порошкоподібні речовини та г...