Чернігівський басейн на Савчука: скоро фініш

Ще у кінці 80-х років ХХ століття в мікрорайоні вулиці Савчука планувався басейн. Тоді ж його і почали будувати разом із кількома багатоповерховими будинками з надією створити великий фізкультурно-оздоровчий комплекс для цілого мікрорайону. Багатоповерхівки встигли здати в експлуатацію в 1990 році, а ось будівля басейну так і залишилась незавершеною. Вона перетворилась на притулок для кількох поколінь асоціальних людей, які вживали там алкоголь і наркотики. Ситуація змінилась у 2015 році, коли цю недобудову придбало ДП «УкрСіверБуд».

Простіше було збудувати новий

За словами виконавчого директора «УкрСіверБуду» Володимира Сахненка, за п’ять років, протягом яких триває будівництво об’єкта, активні роботи велись лише місяців 15 від сили.

– Ми взялися за ще радянську недобудову, яку починав робити в кінці 80-х років, якщо я не помиляюсь, «Житлобуд-2». Стан самих конструкцій доволі непоганий, але ми все одно проводили низку заходів з укріплення фундаменту, стабілізації ґрунтів тощо. Паузи та затримки у будівництві спричинені кількома причинами, однією з яких є те, що ми хотіли зробити басейн більш-менш сучасним. Щонайменше тричі корегували проєктну документацію, бо щоразу приходили до висновку, що простіше було б збудувати новий басейн, а не давати життя цій недобудові. Конструкції, які будувались для тогочасної техніки, уже морально застаріли, і нам доводилось чимало змінювати всередині, – розповідає пан Сахненко.

Чернігівський басейн на Савчука: скоро фініш, фото-1

З усіма цими коригуваннями збільшувалась і кінцева ціна будівництва. В «УкрСіверБуді» кажуть про десятки мільйонів гривень, витрачених на цей басейн. Хоч він і виглядає ззовні майже готовим, але 30% робіт досі не виконані через проблеми с поставкою обладнання.

– Через коронавірус ми вимушені були змінювати постачальника басейнового обладнання. Раніше ми думали ставити австрійське та фінське, а зараз орієнтуємось на словацьке, бо там заводи більш-менш працюють, – каже Володимир Сахненко.

Над басейном не квартири

Коли у 2015 році недобудову огородили та почали розбирати певні конструкції, стало зрозуміло, що будівельники планують зробити кілька додаткових поверхів. По мікрорайону та і всьому місту стали ширитись чутки, що там будуть продаватись квартири. Воно й не дивно, адже ззовні є балкони і виглядає все як реальні квартири. Проте Володимир Сахненко заперечує факт, що це квартири, але не виключає можливості перепрофілювання даних приміщень у майбутньому.

Чернігівський басейн на Савчука: скоро фініш, фото-2

– На трьох поверхах, які ми надбудували, немає квартир, як про це кажуть в інтернеті. Колись ці приміщення назвав квартирами Володимир Куліч, і з того часу вони і пішли до народу як квартири. Насправді ж це приміщення спортивно-оздоровчого комплексу, де є місце для масажу, тренажерного залу, тощо. На самому початку в нас була ідея зробити там квартири, але ми від цього відмовились. Наразі ці приміщення виключно спортивно-оздоровчого комплексу. Так, є можливість їх перепрофілювати, але ми цим не займаємось, – зазначає пан Володимир.

Новий дедлайн

На інформаційному стенді перед майбутнім басейном зазначено кінцевий строк будівництва – IV квартал 2019 року. Ця дата вже прострочена на півроку, і, як ми зазначали раніше, робіт усередині ще вистачає. За словами виконавчого директора «УкрСіверБуду», якщо їх не підведуть постачальники, то завершать будівництво вони дуже скоро.

Чернігівський басейн на Савчука: скоро фініш, фото-3

– Так, ми мали б завершити цей об’єкт у кінці 2019 року, але тепер у нас новий дедлайн – кінець 2020 року. У жовтні до нас має надійти решта обладнання, і якщо все буде добре та ми його отримаємо, то вкладемось у нові строки. Коли в нас усе буде готово, то наша компанія планує сама експлуатувати цей басейн, адже для цього є всі можливості. Ми його будували і розуміємо, що тут до чого. Проте якщо до нас із пропозицією вийде досвідчена та спеціалізована компанія, в якої, можливо, уже є басейн, то ми розглянемо можливість продажу або оренди, – каже пан Сахненко.

Фасадом, який майже завершений, займалась майстерня архітектора Травки. Наступним етапом буде благоустрій навколишньої території, яка належить «УкрСіверБуду».

– Ми на початку будівництва пропонували жителям навколишніх будинків варіанти благоустрою спільної території, аби все було гарно, але деякі жителі були налаштовані вороже. Тому ми облаштуємо те, що навколо басейну, і на цьому завершимо. Також плануємо зробити паркувальні місця біля басейну, їх буде небагато, але все ж таки, – підсумував виконавчий директор.

Басейнів у місті не вистачає

Чернігів не може похизуватися великою кількістю басейнів. Для дорослих є лише один варіант – Desna Aqua Sport. Малеча ж може плавати лише в басейні 19-ї школи – за певних умов та починаючи з 1 вересня, тобто у період навчального року.

Чернігівський басейн на Савчука: скоро фініш, фото-4

– З 1 вересня у нас буде працювати басейн лише у школі №19. Під час навчального процесу там зможуть плавати учні цього навчального закладу. Діти ж з інших шкіл теж зможуть відвідувати цей басейн, але попередньо узгодивши це з дирекцією свого навчального закладу та управлінням освіти. У позаурочний час там можуть займатися діти, що є вихованцями спортивних дитячо-юнацьких шкіл, з якими у школи №19 буде укладено договір. Поки на новий навчальний рік таких договорів ще не підписували, – каже начальник міського управління освіти Василь Білогура.

Щодо басейну в 11-му колегіумі, ремонт якого розпочали цього року, то завершити його планують тільки у 2021 році.

– Ми плануємо завершити ремонт басейну в наступному році. Це дворічний проєкт, адже цьогорічного фінансування на виконання всіх робіт не вистачає. Ми би дуже хотіли аби 1 вересня 2021 року діти могли відвідувати і басейн колегіуму №11, – каже пан Білогура.

Якщо брати до уваги дорослу аудиторію, то тут взагалі справи кепські через по суті монополію басейну Desna Aqua Sport. Там, за словами дайвера і депутата міськради Сергія Воробйова, ціни завищені за рахунок того, що власники басейну розуміють – більше йти чернігівцям нікуди.

Чернігівський басейн на Савчука: скоро фініш, фото-5

– Я займаюсь дайвінгом та час від часу проводжу навчання для охочих спробувати, як це – блукати під водою. У холодну пору року ми не можемо поїхати пірнати на той же Снов, тому шукаємо підходящі басейни. Кілька разів орендували басейн у Desna Aqua Sport, але одразу ж зрозуміли, що там ціни утри-чотири рази вищі, ніж у пристойних басейнах столиці. Нам із моїми учнями набагато вигідніше їздити в Київ на навчання, навіть з урахуванням витрат на дорогу, – говорить пан Воробйов.

За його словами, ця ситуація цілком зрозуміла, бо є така собі монополія. Можливо, усе зміниться, коли здадуть в експлуатацію басейн на вулиці Савчука, але загадувати поки не варто.

– Покладаю великі надії на майбутній Палац спорту в Чернігові. Хочеться, аби там був по-справжньому якісний басейн, а може й не один, – підсумував Сергій Воробйов.

Отож дивимось у майбутнє та сподіваємось, що з кожним роком у Чернігові буде лише збільшуватись кількість доступних місць для плавання не тільки влітку, а й в холодну пору року.

басейн савчука будівництво укрсівербуд конкуренція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
2137 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии