• Головна
  • Чернігів за інновації: в місті стартував перший бізнес-інкубатор
11:30, 11 серпня 2020 р.

Чернігів за інновації: в місті стартував перший бізнес-інкубатор

Чернігів за інновації: в місті стартував перший бізнес-інкубатор

Розпочав свою роботу перший в регіоні бізнес-інкубатор Chernihiv Business Hub. Вже відбувся фінальний етап відбору проєктів та їх презентації поважному та компетентному журі. До складу якого увійшли співзасновники: Чернігівської ОДА, Чернігівської обласної ради, Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, НУ «Чернігівська політехніка», Регіонального фонду підтримки підприємництва та більше ніж 30 менторів програми, які є представниками регіонального бізнесу.

За словами президента Чернігівської ТПП Костянтина Іванова, цей проєкт є унікальним не лише для Чернігівщини, але й для України. Мета Бізнес Хабу — розвивати інновації в регіоні. Тут поєднались зусиллявлади, бізнесу, європейських ініціатив та ентузиастів.

Керівниця Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Чернігівської області та модератора цього заходу Анастасії Кучерявої,до фіналу конкурсу пройшли 8 бізнес-проєктів. Кожен з фіналістів вірить у свою інноваційну бізнес-ідею і готовий вчитися, витрачати свій час та зусилля заради втілення своєї мрії.

- Навчання в нашому бізнес-інкубаторі триватиме протягом 10 тижнів – з 10 серпня по 18 жовтня, на базі інноваційних просторів Chernihiv Business Hub. А по завершенню освітнього процесу 21 серпня всі учасникивийдуть на другу свою презентацію з вже розробленими разом з менторами бізнес-планами. Ми влаштуємо свого роду, пітчинг із залучення інвестицій у їхні інноваційні бізнеси, - зазначила Анастасія.

У фінальному відборі перед вісімкою учасників стояла задача гідно представити свій інноваційний проєкт та переконати журі, що саме його ідея має право на життя. Майже всі ідеї були презентовані наживо, а інноватори могли зіграти на харизмі та впевненому виступі перед журі. Один з учасників настільки хотів потрапити на навчання до бізнес-інкубатору, що провів презентацію свого проекту по телефону, і забігаючи на перед можна сказати, що він все ж таки переконав більшість менторів та журі.

Після презентації всіх проєктів, журі почало ну дуже жваве обговорення по кожному учаснику, наводячи плюси та мінуси кожної ідеї в розрізі складання майбутніх бізнес-планів та наявності тої самої інновації. Проте, незважаючи на розходження думок окремих членів журі, більшістю було прийнято рішення про допуск до навчання в першому бізнес-інкубаторі абсолютно всі 8 інноваційних проєктів.

В інкубаційну програму на базі Chernihiv Business Hub потрапили проєкти:

  • Екопоніка – вирощування рослин в умовах гідро- та аеропоніки та реалізація їх через власну мережу роздрібних магазинів зелені, овочів та спецій, так і через B2B клієнтів.
  • 3DCity – 3D-друк будинків і МАФ з бетону. На сьогодні командою ведеться розробка суміші для друку, підготовка до зведення першого в Україні будинку, надрукованого на 3D-принтері.
  • GigglesGiggles – бренд дитячого одягу та з лінією у стилі family look за принципами відповідального виробництва та споживання. Увесь одяг розробляється та відшивається в Україні, з сертифікованих «GOTS» (органічні тканини) та «OEKO TEX» –матеріалів, вироблених в європейських країнах та США.
  • Спаржа – недооцінена овочева культура, яку хочуть почати вирощувати на Чернігівщині. Частина споживачів взагалі не має досвіду її споживання, а у частини вона асоціюється з споживанням у інших країнах. Між тим, місцевий клімат цілком підходить для її промислового вирощування.
  • Art Area – онлайн-хаб розвитку дітей. Все можна робити з телефону. Автоматична психодіагностика по історії переглянутих мультфільмів. Розвиток через індивідуальний підбір мультиплікації та іншого контенту. Відстеження формування якостей та траєкторії розвитку дитини. Онлайн-зв'язок зі спеціалістами. Аналіз малюнків малечі.
  • Mr. Chitin – організація роботи ферми з вирощування гігантської креветки Macrobrachium rosenbergii з метою задоволення зростаючого попиту на свіжу продукцію високої якості. Вона буде зрощена в установках замкнутого водопостачання із застосуванням технологій спрямованих на автоматизацію технічних, хімічних та біологічних процесів виробництва.
  • Оздоровчий центр краси та здоров'я «Harmony» – даний проєкт спрямовано на реалізацію європейської доктрини збереження здоров'я. Проєкт включає в себе комплексне, ефективне відновлення і поліпшення фізичного та психо-емоційного здоров'я, а також омолодження, welness та detox-програми на базі санаторно-лікувального комплексу, що знаходиться в екологічно-чистому природному середовищі Чернігівської області.
  • 3D дерев’яні панелі – проєкт з використання «некондиції» з деревообробних підприємств у виробництві 3D дерев’яних панелей. Вони по суті складаються як мозаїка, пазли, дизайнерський малюнок чи навіть портрет з декоративних порід дерев. Варіантів дизайну - безліч! Перевагою перед конкурентами є те, що їх майбутня продукція виготовлятиметься за принципом IKEA. Це значить - сам придбав і сам змонтував.

Тепер на них чекає 10 тижнів наполегливого навчання та прорахування цілісної бізнес-моделі, аби на підсумковій презентації кожен міг відповісти на економічні та фінансові питання щодо своїх проектів.

- Вітаємо всіх номінантів нашої програми. Допущені в інкубатор абсолютно всі проєкти. В нас була дискусія, і все не було так одноголосно. Тепер кожен з вас має доводити, що ми не помилились, надавши вам таку прекрасну можливість для створення власної інноваційної справи. Ви нас дуже надихаєте своїми ідеями та завзяттям, тому будемо навчатись разом і виходити на нові вершини. – підсумував результати конкурсу президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, член наглядової ради Chernihiv Business Hub Костянтин Іванов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...