«З Чернігова на весь світ»: Чернігівська торгово-промислова палата і підприємства легкої промисловості об’єдналися у кластер

Чернігівська ТПП та 10 провідних  підприємств легкої промисловості нашої області прийняли рішення об’єднатися заради спільної роботи, взаємодопомоги та розвитку. Об’єднавшись у кластер, підприємства фактично помножують свої зусилля, ресурси, досвід та знання. Таким чином, вони стають набагато більш конкурентними, ніж кожен окремо.

Організаційним, методичним та ідейним натхненником створення кластеру стала Чернігівська торгово-промислова палата. Як розповів президент Палати, а відтепер, і голова правління Кластеру легкої промисловості Костянтин Іванов, робота над об’єднанням тривала не один рік. Команда Чернігівської ТПП пройшла навчання з організації кластерів в Києво-Могилянській бізнес-школіта почала активну роботу з підприємствами та навчальними закладами Чернігова. За два роки Палатою було реалізовано навчання та налагоджено співпрацю між підприємствами, заснованонаймасштабніший захід легкої промисловості на Чернігівщині «Чернігів Текстайл Фест», встановлено контакти із закордонними партнерами та менторами, реалізовано проєкт з підготовки кадрів на швейні виробництва “Школа трудової майстерності” тощо.

- До кластера увійшли не тільки виробничі підприємства. Формат класичного кластера – це поєднання університетів, які є частиною бізнес-освіти, нових знань, інновацій та новацій. У нашому об’єднанні- це Чернігівський технологічний університет. Також присутня і самоврядування, і влада. Залучені креативні індустрії – дизайнери одягу, які додають нотку творчого підходу, трендів, - зазначив Костянтин Іванов.

Як розповів керівник ТОВ «Інсайт» Сергій Ременець, неформально підприємства співпрацювали один з одним уже давно, але до реального об’єднання їх підштовхнула ситуація з коронавірусом. Саме вона і привела до думки - треба працювати над утворенням спільної бізнес-організації.

-Для мене кластер – це можливість задовольняти потреби наших клієнтів у великих об’ємах. Адже, коли почалася історія з карантином, ми бралися за великі шматки роботи усім кластером. Ділилися одне з одним замовленнями. Всі були задоволені – клієнт отримував те, що хотів і люди мали роботу. Торгово-промислова палата взяла на себе тяготи по організації кластеру і ми вже маємо конкретний результат- розповів Сергій Ременець.

Кластер, як форма співпраці між підприємствами, дизайнерами та навчальними закладами, яскраво показав свою ефективність не тільки під час пандемії. Так, Костянтин Іванов розповів: «На прикладі другого кварталу цього року можна побачити, як спрацювала наша виробнича кооперація. Так, один з учасників кластеру запропонував роботу всім. Він взяв величезний контракт. Він не брав його доти, аж поки не отримав підтримку та готовність зробити його разом. І вже є аналогічні пропозиції на четвертий квартал цього року»

У переліку учасників - потужні та перспективні, інноваційно активні підприємства, що входять до когорти лідерів легкої промисловості області.

Так, до нього увійшли Чернігівська ТПП, ТОВ «Інсайт», ТОВ «Сівертекс», ТМ «Ксюстайл», ТОВ «Collar», ТОВ «Інво Україна», ПП «Влад», ТМ «Тімі Текс», ТМ «Ricca Sposa», ТМ «Актуаль», ПрАТ «ЧШФ «Елегант»

Маючи позитивний приклад співпраці, легпромівці покладають на новостворений кластер величезні надії.

- В сучасних ринкових умовах, щоб мати розвиток, рухатися до бажаних вершин та змін на краще, необхідно об’єднуватись. Кластер відкриває можливості для максимального спілкування та відкритості передачі інформації один одному. Це допомога і роботою, і кадрами. А ще – можливість поділитися досвідом та знаннями, - директор Чернігівської швейної фабрики «Елегант» Наталія Романовська.

Всебічну підтримку в утворенні кластеру надавав координатор проєкту KVP Ukraine Фолькер Штьотцнер. Зокрема, вони організовували поїздки до Німеччини для того аби показати, яким чином така форма співпраці діє у цій країні.

–Кластер - це більш відвертий і довірчий спосіб взаємодії. Ви отримаєте новий досвід в усіх сферах, а головне, в обміні інноваціями. Це дозволить вам більш ефективно поширювати свою продукцію на світовий ринок. Ви будете набирати силу та діяти на теренах вашої області, як принципово нова формація – звернувся до учасників кластеру Фолькер Штьотцнер.

З онлайн привітаннями до учасників кластерів звернулись: Олег Єгоров, директор “Харків Фешн-кластер”, Тетяна Фщук, керівниця маркетингових комунікацій ТМ “Всі свої”, Марія Терехова, керуючий партнер проекту New Fashion Zone. Також вітали лідери місцевого самоврядування.

Довідка

Історично склалося, що Чернігівщина є краєм легкої промисловості. На її теренах працюють близько 50 підприємств. У галузі працюють понад 4 тисячі робітників, випускаючи близько 3 тисяч найменувань товарів. За 6 місяців 2020 року реалізовано продукції на 302,1 млн грн. Експортовано товарів на суму 29 млн доларів США, або 7,6% від загального обласного експорту. Найбільшим попитом чернігівські вироби користуються на ринках Румунії, Білорусі, Італії, Польщі, Франції, Нідерландів, Австрії та багатьох інших країн.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
97 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии