• Головна
  • Коронавірус заборонити можна, але не смертність. У Білорусі – катастрофа з цим, – чернігівський медіаексперт
11:21, 1 вересня 2020 р.

Коронавірус заборонити можна, але не смертність. У Білорусі – катастрофа з цим, – чернігівський медіаексперт

Коронавірус заборонити можна, але не смертність. У Білорусі – катастрофа з цим, – чернігівський медіаексперт

Один з популярних стереотипів, особливо серед людей старшого покоління, – про «рай» у Білорусі. Мовляв, і живеться там людям краще, і молочка якісніша, і коронавірусу немає.

Перші два міфи неодноразово розвінчували журналісти, а тепер прийшов час і до коронавірусу. Експерт з медіаграмотності, голова «Громадського ТБ: Чернігів» Сергій Зосименко каже, що «новини» про відсутність масових захворювань на COVID-19 у Білорусі нічого спільного з реальністю не мають.

– Забороняли коронавірус ще в Туркменістані чи Азербайджані. У Північній Кореї. Сказали: нічого немає. Але тут така штука: коронавірус заборонити можна, а реальний ріст смертності – не вийде. Звісно, можна намалювати цифри, але в реальному житті це не спрацює.

І тоді ми бачимо, що президент Білорусі каже, що вірусу не існує, бо він його не бачить, поки з ключкою стоїть, в відділи інтенсивної терапії – заповнені людьми. І якщо тобі не потрібен твій народ – можна так сказати, – каже Сергій Зосименко.

Він переймається тим, що у разі масового приїзду білорусів до України це може негативно відбитися і на українській статистиці. Тим більше, що перше після кордону велике місто – саме Чернігів.

– Там взагалі катастрофа з цим. А зараз ще й постраждалих від сутичок дуже багато – і на ситуацію з коронавірусом це вплине дуже погано. Але для мене найстрашніше, якщо будуть душити протести зброєю – до нас полетить велика кількість біженців. І до своїх проблем із COVID-19, з якими поки не впоралися, ми отримаємо ще й білоруські. І для української медичної системи це може бути суттєвим викликом. І я не знаю, чи впораються лікарі.

Сергій Зосименко наголошує, що наразі ситуація така, що про вакцину від COVID-19 говорити поки рано, тож правдива інформація про карантин і елементарні правила безпеки – це не просто прагнення до чесних новин, але й питання життєвої необхідності.

– Це не стометрівка. Це марафон. І потрібно втримати себе в тих умовах, коли ми лікарям будемо давати найменше роботи. Найголовніше, щоб вони з глузду не з’їхали. Їм не вистачає знань, матеріалів, а найголовніше – людей. Ми втрачаємо медиків, бо вони теж хворіють. Втратити медика – це важче, ніж недоотримати обладнання. Бо коли нікому буде лікувати…

Люди чомусь думають, що вони будуть жити так само, як жили до цього. Але такого вже не буде. Ми маємо адаптуватися до нових умов, бо йдемо у новий світ, який ще не вивчили.

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Поглядиавторівнеобов'язковозбігаютьсязофіційноюпозицієюурядуСША. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сергій Зосименко #інформація #фейки #Білорусь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...